Bilgiliyiz, gururluyuz, Bilgim’leyiz

7-8 Haziran tarihlerinde, mezunlar arası spor oyunları bu yıl ilk olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde Mastergames adıyla düzenlendi. Gelenekselleştirilmesi planlanan Mastergames, sporsever mezunları bir araya getirip keyifli mücadelelere sahne oldu.

Basketbol, voleybol, tenis ve atletizm dallarında bireysel ve takım olarak düzenlenen turnuvaya; İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği ve İstanbul ODTÜ Mezunlar Derneği katıldı. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinin mezun dernekleri ile aynı platformda olabilmek bizleri mutlu etti. Kısa üniversite ve Mezunlar Derneği geçmişimize rağmen networkümüzün ne kadar güçlü olduğunu ve üniversitemize dair mezunlarımız arasındaki aidiyet duygusunun ne kadar geliştiğini görme imkanımız oldu.

Üniversite yıllarında BİLGİ takımlarında birlikte mücadele eden mezunlarımız yıllar sonra eski takım arkadaşları ile bir araya gelirken, Siyah Beyaz Kırmızı Bilgim formaları ile çok keyifli 2 gün geçirdiler.

Mezunlarımız turnuva da çok başarılı oldu. Basketbol takımımız önce Bümed’i, final maçında da İtümd’i yenerek şampiyon oldu. Altuğ Artan, Berk Şenkan, İsmet Bozoğlu, Onur Sonsırma, Atilla İnanlı, Duygu Şenol, Onur Erdem, Can Gafuroğlu, Selin Kozan, Mert Altıok ve Irmak Kazuk’tan oluşan Basketbol takımımızın koçluğunu Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan yaparken, final maçında Uğur Başer Hocamız da bizi yalnız bırakmadı. Berk Çağlayan, Hakan Gürsan, Can Kurtuluş Önsel, Duygu Kömecci, Abidin Gürsu, Nezih Şensoy ve Cihan Sel’den oluşan voleybol takımımız ilk maçta İtümd’e yenilirken, Odtümist’i yenerek turnuvayı 3. bitirdi. Atletizmde madalyaları toplayan Bilgim sporcuları; 100, 400 ve 100×4 bayrak erkeklerde mezun Bilgi Hunters üyeleri ile altın madalyayı, 100 erkeklerde gümüş ve bronzu kazandı. Kadınlar 400 metrede altın madalyayı Kübra Güllaç kazanırken ve bronz madalyayı gene Bilgim sporcularından Derya Aslan kazandı. Toplamda Bilgim atletizmde 2.’lik kupasını kazandı.

Bilgim forması altında performans sergileyen tüm mezunlarımıza teşekkür ediyor ve başarılarından ötürü tebrik ediyoruz.

Powered by Openmedia