Sosyal sorumluluk çalışmaları, Hayata Dokun Derneği ile

Bilgim, tüm sosyal sorumluluk çalışmalarını hayata dokun derneği ile yürütme kararı aldı.

Bilgim Yönetim Kurulu olarak, sosyal sorumluluk projelerinde yer almamız gerektiği konusunda düşüncelerimiz vardı. Sorunu bol ülkemizde, hangi konuya eğilmemiz gerektiğine karar verirken, üniversitemizin vizyonunu ve dinamiklerini göz önüne aldık. Bu doğrultuda kadın ve çocuk hakları üzerine eğilmeye karar verdik. Bu konu üzerinde çalışmalar yapan Hayata Dokun Derneği ile işbirliğine gitmeye karar verdik.  İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği olarak tüm sosyal sorumluluk projelerimizi Hayata Dokun Derneği üzerinden gerçekleştireceğiz.

Kadınları olmayan toplumların demokratikleşemez ilkesiyle, 29 Nisan 2010 tarihinde iki antropolog, iki avukat, iki psikolog ve iki insan kaynakları uzmanı ve 1.000’in üzerindeki danışanıyla kurulan Hayata Dokun, danışmanlık almak isteyen kadınlara  hukuksal, sosyal, psikolojik ve insan kaynağı sorunlarına uzmanlardan oluşan Danışma Kurulları’yla destek veren bir kadın organizasyonu.

Hayata Dokun; kadının yaşamsal haklarının yanı sıra, kadının anne olmasından dolayı çocuğa yönelik sorunları ele alır.

Hayata Dokun Gönüllü Topluluğu’nun öncelikli amacı,  aktüel kadın gazeteciliği yaptığı web sayfası, www.hayatadokun.net, halk toplantıları ve seminerlerle kadınlara insani haklarını anlatmak, hatırlatmak ve onları doğrularla buluşturmaktır.

www.hayatadokun.net, kurulduğu günden bu yana 500 bin’in üzerindeki tekil ziyaretçi sayısı ve danışmanlık sistemiyle kadınlarla interaktif etkileşim içerisindedir.

Powered by Openmedia