BİLGİM’DEN MART 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Yönetime geldiğimiz ilk günden beri “network”ün öneminden bahsedip duruyoruz. Yaptığımız tüm aktiviteleri belirlediğimiz “networking” vizyonuna göre planlıyoruz. 2011 Kasım ayından beri ektiklerimizi, artık biçmeye başladık.

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde, içeriği itibari ile vizyonumuza bire bir örtüşen, Corporate Weekend’i gerçekleştirdik. Corporate Weekend’i bizim için özel kılan ise organizasyonun paydaşları idi. Her şeyden önce, “Corporate Weekend”’in isim babası olan College Production’ın ortaklarının ve çalışanlarının çoğunluğu BİLGİ mezunu. College Production aynı zamanda Mezunlar Derneği’nin organizasyon komitesi görevini de üstlenmiş vaziyette. Organizasyonun kendi bünyesinde gerçekleşmesini sağlayan Jolly Tur’un sahiplerinden Mert Vardar da BİLGİ mezunu..

En başından beri BİLGİ mezunlarının birlikte iş yapmasını ve bir ekonomi oluşturmasını arzu eden bizler; bu organizasyonu tüm gücümüzle desteklemeyecektik de ne yapacaktık? Mezunlar Derneği’nin tüm imkanları doğrultusunda, bu organizasyonun duyurulması ve mezunlarımızın etkinliklerden faydalanması için çabaladık. Mezunlarımızın güzel bir katılım sergilediği hafta sonu etkinliğimize İzmir yapılanmamızdan da katılanlar oldu. 22-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte; 24 Şubat Pazar günü Karinna Otel’de Bilgi Eğitim sponsorluğunda bir barbekü partisi de düzenledik. Bilgi Eğitim Direktörümüz Selim Sonsino ve Tanıtım Direktörümüz Ali Sırrı Sile de bizleri yalnız bırakmadı. Kendilerine Mezunlar Derneği’ne desteklerinden ötürü teşekkür ederim.

Bilgililerin, Bilgilerle iş yaptığı bu etkinliğe Bilgim olarak katılmaktan büyük keyif aldık. Üç gün boyunca hem karın, hem temiz havanın, hem de eğlencelerin keyfini çıkardık. Yoğun ve stresli geçen iş hayatlarımızdan, üç günlüğüne de olsa uzaklaşma fırsatı yakaladık. Güzel anılar ve bolca fotoğraf ile Uludağ’dan ayrıldık. Etkinlik fotoğraflarına web sitemizden ve Facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sevdiğimiz işi, sevdiğimiz insanlar ile yapma fırsatı yakaladığımız için organizasyonun çok keyifli geçtiğine inanıyorum. Beraber okuduğunuz arkadaşlarınız ile birlikte iş yapmanın keyfi de bir başka oluyormuş. Başta Ümit Erbek ve Mert Vardar olmak üzere, Ali Korur, Ömer Özbaşar ve organizasyonda emeği geçen tüm BİLGİ mezunlarına teşekkürü borç bilirim. Bu ekiple, önümüzdeki senelerde çok daha iyilerini gerçekleştireceğimize inanıyorum.

 

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia