Bilgi’nin mimarları ödüllendi

Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’nın öğretim görevlileri ve öğrencileri son dönemde dört ayrı yarışmada çeşitli başarılar elde etti.

Kore Gadeokdo Adası Uluslararası Kentsel Tasarım Proje Yarışması’nda, Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı atölye yürütücülerinden Cem Çelik ile mimarlık öğrencileri Ramadan Atasayan, Elvin Erkut, Ata Kurt ve Nazlı Tümerdem’den oluşan ekip Mansiyon Ödülü aldı.

Mimarlık Fakültesi atölye yürütücülerinden Mehmet Kütükçüoğlu ile ortağı Eruğ Uçar’ın tasarladığı Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, önde gelen mimarlık portallarından ArchDaily tarafından eğitim kategorisinde “Yılın En İyi Binası” seçildi.

MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2010 dahilinde atölye yürütücülerinden Arif Suyabatmaz ve şirketi Suyabatmaz Mimarlık “Güneşli Kule” projesiyle Birincilik Ödülü’nü alırken, yine atölye yürütücülerinden Murat Tabanlıoğlu ve şirketi Tabanlıoğlu Mimarlık “Levent Loft II” projesiyle Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Temporary City İstanbul projesi kapsamında düzenlenen uluslararası yarışmada ise Bilgi’nin Mimari Tasarım Yüksek Lisans öğrencileri Ceyda Cihangir ve Fazıl Efe İlgen ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri Duygu Kirişoğlu ve Müge Yorgancı’dan oluşan ekibin hazırladığı proje Birincilik Ödülü aldı.

Powered by Openmedia