Bilgi Genç Sosyal Girişimciler Ödülleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yürütülen ve International Youth Foundation, Sylvan/Laureate Foundation ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri projesi tanıtım kokteyli 26 Mayıs tarihinde Santral Kampüsü’nde gerçekleşti.

Törende İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Güven yaptığı konuşmasında, Bilgi’nin kurulduğu günden beri bir çok sosyal sorumluluk projesine imza attığını ve Bilgi Genç Sosyal Girişimciler Ödülleri Projesi ile de Türkiye’deki gençlerin toplumsal konulardaki girişimci ruhunu desteklemeye devam edeceğini vurguladı. Prof. Dr. Güven, konuşmasında, ayrıca Uluslararası Gençlik Vakfı Başkanı William S. Reese’nin mesajını da konuklara iletti. Prof. Dr. Güven’in konuşmasının ardından, TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin ve Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm birer konuşmayla törende yer aldılar. Aküzüm, konuşmasından projenin işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri projesi, sanayiden bilime yaşamın her alanında düşünceden uygulamaya dönüşmüş bir projeye sahip, toplumsal bilinci yüksek 18-29 yaş arasındaki gençler arasından finale kalan10 adaya, maddi desteğin yanı sıra Youthactionnet® tarafından düzenlenen “Küresel Genç Sosyal Girişimciler” programına katılma hakkı sunuyor. Türkiye’nin genç kahramanları bu sayede kişisel, vizyonel, politik, işbirliğine yönelik, organizasyonel ve sosyal alanlarda liderlik becerilerini geliştirebilme fırsatına kavuşuyor.

Powered by Openmedia