BİLGİ HABER MAYIS SPOT

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. A. Evren Hoşgör’ün ‘Islamic Capital/Anatolian Tigers: Past and Present’ adlı makalesi SSCI indexinde yer alan Middle Eastern Studies dergisinde yayınlandı.

Murat Sertel İleri İktisadi Araştırmalar Merkezi Yoğunlaştırılmış Dersi, “GARCH Modellerine ve Farkına Varılan Oynaklığa Giriş” başlığıyla ve University of Maastricht Öğretim Üyesi Sebastien Laurant’ın katılımıyla 29-30 Mart tarihlerinde gerçekleşti.

Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği Türk Borçlar Kanunu Sempozyumu 1-2 Nisan tarihinde Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleşti.

İklim Finansmanı ve Karbon Piyasaları Sertifika Programı 7-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti.

Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı’nın Domino Dersler’i kapsamında ünlü İspanyol gazeteci Sabina Guzzanti 11 Nisan tarihinde “Viva Zapatero” ve Basın Özgürlüğü başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Bilgili Kartallar Ödül Töreni Ricardo Quaresma, Revna Demirören, Serdal Adalı,, Cengiz Zülfikaroğlu, Güntekin Onay ve Feridun Düzağaç’ın katılımıyla 12 Nisan tarihinde gerçekleşti.

Murat Sertel İleri İktisadi Araştırmalar Merkezi Yoğunlaştırılmış Dersi “Karar Kuramı” başlığı ve Universitat Autonoma de Barcelona Öğretim Üyesi Miguel Angel Ballester’ın katılımıyla 12-14 Nisan tarihleri arasında grçekleşti.

Spiritüel Yaşam Danışmanı Tuğçe Işınsu’nun koçluk üzerine söyleşisi 14 Nisan tarihinde gerçekleşti.

Murat Sertel İleri İktisadi Araştırmalar Merkezi’nin “Hükümet Politikaları, Temerrüde Düşmüş İpotekli Konut Kredileri ve Ev Fiyatlarında Yükseliş ve Düşüş Döngüsü” başlıklı söyleşisi Syracuse University Öğretim Üyesi Yıldıray Yıldırım’ın katılımıyla 15 Nisan tarihinde gerçekleşti.

Atatürkçü Düşünce Kulübü’nün “Türkiye’de Basın Özgürlüğü ve Hukuk” başlıklı paneli Cumhuriyet Eski Başsavcısı İlhan Cihaner, Gazeteci Ümit Zileli ve İstanbul Barosu Eski Başkanı Turgut Kazan’ın katılımıyla 15 Nisan tarihinde gerçekleşti.

BİLGİ Glee Kulübü üyelerinin oluşturduğu Glance grubu, ‘Party Crash’ müzikaliyle 20-25 Nisan tarihleri arasında Dolapdere Kampüsü’nde sahne aldılar.

Murat Sertel İleri İktisadi Araştırmalar Merkezi’nin “Sürekli ve Süreksiz Zamanda Tutarlı Prosedürler” başlıklı semineri Université Pierre et Marie Curie Öğretim Üyesi Sylvain Sorin’in katılımıyla 22 Nisan tarihinde düzenlendi.

BİLGİ Müzik Bölümü-Bahar Dönemi Konser Dizisi “1 Gece 3 Konser” başlığıyla 27 Nisan tarihinde gerçekleşti.

Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Birimi Konuşmalarının altıncısı “Eğitimde Çiftdillilik: Ermeni Okulları Deneyimi” başlığıyla Ermeni Okulları Eğitim Komisyon Koordinatörü & Projeler Sorumlusu Garo Paylan’ın katılımıyla 27 Nisan tarihinde düzenlendi.

Dış Politika Kulübü’nün “Ortadoğu’da Ayaklanmalar ve Devrim Süreci” başlıklı paneli 28 Nisan tarihinde gerçekleşti.

Tarih Araştırmaları Kulübü’nün 40. Yılında 12 Mart (1971-2011) Sempozyumu 29 Nisan tarihinde gerçekleşti.

Nathalie adlı oyun 13 Mayıs Cuma günü saat 20:30’da Dolapdere Kampüsü BS-2’de sahnelenecek.

Reset-DOC’un İstanbul Seminerleri 19-24 Mayıs tarihleri arasında Santral Kampüsü’nde düzenlenecek.

Powered by Openmedia