BİLGİ’DEN PROF. DR. HALUK ŞAHİN’E EMERİTUS PROFESÖRLÜK UNVANI

İstanbul Bilgi Üniversitesi, meslek yaşamı boyunca binlerce öğrenci yetiştirmiş, akademi ve medya dünyasının gelişimine önemli katkılarda bulunmuş, sayısız yayına imza atmış, İletişim Fakültesi öğretim üyesi, gazeteci Prof. Dr. Haluk Şahin’e “Emeritus Profesörlük” unvanı verdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi, iletişim alanında öğrenci ve öğretim üyesi yetiştiren, destekleyen ve bilimsel üretime büyük katkı sunan öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Şahin’e olan minnetini, “Emeritus Profesörlük” unvanı ile sundu. 67 yaşın üstünde ve emeklilik hakkı kazanmış olan profesörlerin, meslek yaşamları boyunca ortaya koydukları akademik başarının bir ödülü niteliğindeki Emeritus kadrosu, profesörlerin üniversite ile olan akademik bağlarının süresiz olarak devam etmesini de sağlıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren İletişim Fakültesi kadrosunda olan Prof. Dr Haluk Şahin, Emeritus Profesör unvanını, fakültede düzenlenen törenle aldı.

Törene İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rifat Sarıcaoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Halil Nalçaoğlu ile Haluk Şahin’in medya ve akademi dünyasından dostları, öğrencileri, çalışma arkadaşları katıldı.

Powered by Openmedia