TRADEMASTER KAMPÜS PROJESİ BİLGİ’NİN DE KATILIMI İLE BÜYÜYOR

İş Yatırım’ın, teorik bilgilerin pratik uygulama ile verimli bir şekilde birleşmesini sağlamak amacıyla, önde gelen üniversitelerle işbirliğine giderek başlattığı TradeMaster Kampüs projesine İstanbul Bilgi Üniversitesi de katıldı. 5 Kasım 2014 tarihinde santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen açılış töreniyle İstanbul Bilgi Üniversitesi TradeMaster Investment Platform hizmete girdi.

Türkiye sermaye piyasalarının lider ve öncü kuruluşu İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile eğitim sektörünün yenilikçi üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi bir işbirliğine imza attı. İş Yatırım’ın, üniversite öğrencilerini finansal ürünlerle tanıştırmayı ve yatırım yapmanın önemine dikkat çekmeyi hedeflediği TradeMaster Kampüs projesi santralistanbul Kampüsü’nde hayata geçti. Bu proje ile İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilen İstanbul Bilgi Üniversitesi Investment Platform’un açılış törenine İş Yatırım Genel Müdürü Erdal Aral, Pazarlama Müdürü Can Pamir, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver, Bankacılık ve Finans Programları Direktörü Yrd. Doç. Dr. Genco Fas, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Uygulamalı Portföy Yönetimi dersiyle paralel kullanılacak olan merkezde öğrenciler, yurtiçi piyasalarda; BIST100 hisseleri, VİOP ta belirli kontratlar, Euro, USD, gösterge tahvil, altın gibi yatırım araçları, hakkında teorik bilgilerini İş Yatırım’ın online işlem platformu olan TradeMaster’da uygulama olanağı bulacak, gerçek zamanlı verilerle sanal işlem gerçekleştirebilecekler. İş Yatırım uzmanlarının piyasa bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşacakları ve günlük hayattaki uygulamaları derslere taşıyacakları merkez, aynı zamanda birer finans laboratuvarı olarak kullanılacak. Gerçek datalar ile piyasaları takip etme ve işlem yapma imkanı bulacak olan genç finansçılar için, üniversite içi ve üniversiteler arası yarışmalar da düzenlenecek.

Powered by Openmedia