BİLGİ’lilere kariyer yolculuğunda destek oluyor

BİLGİ’lilerin iş hayatına en iyi şekilde hazırlanması için çalışmalar yürüten BİLGİ Kariyer Merkezi, öğrencilerin kariyer hayatlarına yön veriyor.

Tüm BİLGİ öğrencileri ve BİLGİ mezunlarına açık olan BİLGİ Kariyer Merkezi, BİLGİ’nin stratejik hedefleri doğrultusunda sürekli yenilenerek uluslararası standartlarda hizmet vermeyi hedefliyor. Sorularımızı yanıtlayan Merkez Müdürü Nurşen Demiröz, kariyer yolculuğunda BİLGİ’lilerle beraber yürüdüklerini söyledi.

BİLGİ Kariyer Merkezi hangi amaçlar doğrultusunda kuruldu?
Misyonumuz, üniversite hayatına adım attıkları andan itibaren, öğrencilerimizde kariyer bilincinin oluşturulması, bireysel, sosyal ve profesyonel anlamda donanımlı bireyler olarak iş dünyasına hazırlanmalarını sağlamak. Bu bağlamda, tüm öğrenci  ve mezunlarımıza iş dünyası ile sürekli etkileşim halinde kalarak bireysel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlayacak hizmetler sunmaya çalışıyoruz. BİLGİ Kariyer Merkezi olarak öğrencilerimize kariyer yolculuğunda destek olmayı ve öğrencilikten iş hayatına geçerken hazırlıklı ve daha yumuşak bir geçiş yapmalarını amaçlıyoruz.

Bilgi Kariyer Merkezi’nin ulaşılabilirliği hakkında bilgi verebilir misiniz?
Kariyer Merkezi santralistanbul Kampüsü Ç.S.M Binası 110 numaralı ofiste hafta içi 8.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kuştepe ve Dolapdere kampüslerinde de çeşitli programlar ve danışmanlık hizmetleri için belli zamanlarda hazır bulunuyoruz. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız, merkezimizin düzenlediği eğitim, sertifika programı, seminer ve kariyer odaklı etkinliklerin en güncel haline ve aynı zamanda kariyer gelişim kaynaklarına her zaman www.bilgikariyer.com web sitesinden ulaşabilirler. Aynı zamanda bize career@bilgi.edu.tr  e-posta adresinden de danışmak istedikleri konuları iletebilirler. Alternatif olarak, sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirler.

Öğrencilere hangi konularda destek sağlıyorsunuz? Bu destekler öğrencilerin iş hayatını nasıl etkiliyor?


Öğrencilerimize ve mezunlarımıza destek olduğumuz konular:

Verdiğimiz destekler öğrencilerimizin iş hayatına daha iyi hazırlık yapmalarına yardımcı oluyor. Daha öğrencilik yıllarında iş hayatında gereken bir takım becerileri kazanmalarına ön ayak olmaya gayret ediyoruz. Buna ek olarak olabildiğince çok iş hayatını yakından tanımalarına olanak sağlayarak, daha bilinçli kariyer seçimleri yapmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

Kariyer Merkezi’nin kısa ve uzun vadede hedefleriniz nelerdir?
Kısa vadede hedefimiz, geniş öğrenci yelpazemize hitap edecek şekilde programlarımızı çeşitlendirmek. Örnek vermek gerekirse, bu sene ilk kez, geçtiğimiz dönem Kasım ayında Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu öğrencilerimiz için sağlık sektöründen önde gelen firmaların ve mezunlarımızın katılımıyla kariyer günleri düzenledik. Mart ayının başında, iki gün süren Mühendislik ve Kariyer Günleri kapsamında çeşitli sektörlerden 14 farklı firmayı okulumuzda mühendis adayı öğrencilerimizle buluşturduk. Bu ve buna benzer programları kısa vadede çeşitlendirmeye gayret ediyoruz. Nisan ayında gerçekleştireceğimiz BİLGİ Kariyer Günleri ’16 hazırlıkları ise tam gaz sürüyor.
Uzun vadede hedefimiz, merkezimizi öğrencilerimizin ihtiyaçları ve okulumuzun stratejik hedefleri doğrultusunda sürekli yeniden yapılandırarak uluslararası standartlarda hizmet vermek ve Laureate üniversiteler ağı içinde en iyi kariyer merkezlerinden biri olarak isim yapmak.

Kariyer basamaklarını güçlü adımlarla tırmanmayı hedefleyen yeni mezunlara ne önerirsiniz?
Merak ve tutku…  Profesyonel bir kariyer koçu olarak, gençlerle bugüne kadar sayısız yüz yüze görüşmeler yaptım. Bir amaca hizmet etmediğimizi düşündüğümüz hiçbir işte hevesimizi koruyamadığımızı düşünüyorum. Meraklanmayı bıraktığımızda da hevesimizi kolaylıkla kaybettiğimize inanıyorum. Kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen yeni mezun arkadaşlarıma bu anlamda birinci öncelikle tavsiyem, tutku duydukları işlerin parçası olmaları ve meraklarını daima beslemeleri olacaktır.
Mezunlarımıza sizin aracılığınızla bizimle işbirliği yapmaları için açık mesaj göndermek isterim. Gelin, okulda öğrencilerimizle deneyimlerinizi paylaşın, onlara tavsiyelerde bulunun ayrıca temsil ettiğiniz kurumları okulumuzda ağırlamak için aracı olun. Bizimle her zaman career@bilgi.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Powered by Openmedia