BİLGİ’NİN EĞİTİM KALİTESİ TESCİLLENİYOR

İstanbul Bilgi Üniversitesi, UC Berkeley, Stanford gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin sahip olduğu WASC akreditasyonunda ilk aşamayı başarıyla tamamladı. Bağımsız uzmanlar tarafından titizlikle yürütülen zorlu bir sürece dahil olan BİLGİ, tam akreditasyon başvurusu için yeterli bulundu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, yükseköğrenimdeki kurumsal kalitesinin uluslararası platformlarda teyit edileceği Western Association for Schools and Colleges (WASC – Batı Okullar ve Kolejler Birliği) akreditasyon başvurusundan olumlu yanıt aldı. Zorlu bir değerlendirme sürecinin sonunda “tam akreditasyon başvurusu için yeterli” olarak kabul edilen BİLGİ, WASC tarafından akredite edilen UCLA, California State, CalTech, UC Berkeley ve Stanford gibi dünyanın en iyi üniversiteleri arasındaki yerini almak için önemli bir adım daha atmış oldu. WASC akreditasyon süreci tamamlandığında, BİLGİ dünyanın en iyi üniversiteleriyle aynı kurumsal standartlara sahip olduğu uluslararası olarak tescillenmiş Türkiye’deki tek üniversite olacak.

Amerikan hükümetinin ülkedeki okul, yüksekokul ve üniversitelerin eğitim kalitesini değerlendirmek ve iyileştirmek yetkisi verdiği altı bölgesel akreditasyon kurumundan biri olan WASC, 1962 yılından beri California, Hawaii ve Pasifik eyaletlerindeki kurumları bünyesinde barındırıyor. Amerika dışındaki bazı seçkin yükseköğrenim kurumlarından da başvuru almaya başlayan WASC, sadece zorlu bir eleme sürecinden geçmeyi başaran kurumları adaylık statüsüne dahil edebiliyor.

Powered by Openmedia