Bilim insanları çocuklarla buluşuyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde, İnformel Eğitim-çocukistanbul’un, AB SiS Catalyst Mentorluk Programı kapsamında Viyana ZOOM Çocuk Müzesi işbirliği ile geliştirdiği  “Çocuklarla Bilim Buluşmaları” Programı, 25 Nisan’da başladı

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında geliştirilen, çocukların  ve çocukların geleceklerini şekillendiren sosyal, kültürel, bilim ve eğitim alanlarında çalışan kurumların güçlendirilmesini hedefleyen SiS Catalyst Mentörlük Programının bir parçası olan “Çocuklarla Bilim Buluşmaları” Programı, çocuklardan başlayarak toplum içinde bilimin yaygınlaştırılması ve günlük yaşamla ilişkilendirilmesini hedefliyor.

Konferans serisinin ilk konuğu Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi ve Moleküler Biyoloji Derneği Başkanı Doç. Dr. Uygar Tazebay oldu. Tazebay, hayvanlar ve insanların koku alma duyularını, kokular ve anılar arasındaki ilişkiyi, cinsiyetler arasındaki koku alma farklılıklarını “Burun Bilir” konferansında ele aldı. Bu interaktif konferans ile çocuklar bir yandan birer koku dedektifi olurken, diğer yandan en güçlü duyularımızdan birini daha yakından tanıma fırsatı elde ettiler.

Ücretsiz katılabileceğiniz program için detaylı bilgi www.cocukistanbul.org sitesinden alınabilir.

Powered by Openmedia