Cultures@play Game Jam-Utrech İstanbul

Üç üniversiteden öğrencilerin 48 saat içerisinde oynanabilir dijital oyunlar geliştirdiği bir oyun geliştirme maratonu olan ‘Cultures@Play Game Jam-Utrecht İstanbul’ gerçekleştirildi.

16-18 Aralık tarihleri arasında, tarihi bir mekân olan Sultanahmet’teki dört katlı butik bir otelde gerçekleştirilen etkinlik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü, Utrecht School of the Arts, the Faculty of Art, Media & Technology (Hollanda) ve ODTÜ Oyun Teknolojileri Master Programı (METUTECH-ATOM desteği ile) tarafından ortak olarak düzenlendi.

Utrecht School of the Arts’tan Richard van Tol ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden Ozan Yurdakul etkinlikte öğrencilerin yanında supervisor olarak bulundu. Etkinlik ile ilgili haberler Twitter, Facebook gibi çeşitli sosyal medya ve paylaşım platformlarında 48 saat boyunca yayınlandı. Öğrenciler, 48 saat sonunda geliştirdikleri oyunların sunumunu 18 Aralık günü basına ve ilgilenen herkese açık olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü (E4-305)’nde yaptı. “Cultures@Play Game Jam” maratonunun temel hedefi, kültürlerarası işbirliği ve disiplinlerarası tasarımın oyun geliştirme açısından ifade ettiği değerlerin anlaşılması ve vurgulanmasını içeriyor.

Powered by Openmedia