Domus ve NABA, Laureate’e katıldı

Domus Academy ile Nuova Accademia Di Belle Arti (Naba) geçtiğimiz ay yapılan anlaşmalarla Laureate International Universities ailesine katıldı.

Milano’da bulunan ve dünyanın önde gelen sanat ve tasarım okulları arasında yer alan Domus Academy ile Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) Laureate International Universities ağına katıldı. Domus Academy ile NABA’nın da ağa katılımıyla, 2010 yılı itibariyle Laureate International Universities bünyesinde 15 ülkede 30.000 öğrenci sanat, tasarım ve mimarlık alanlarında eğitim alıyor.

1982’de kurulan Domus Academy, İtalya’daki ilk lisansüstü tasarım okulu olma unvanını taşıyor. Domus Academy halihazırda moda tasarımı ve işletmesi, iç tasarım, mimari tasarım, ürün ve taşıt tasarımı ile iş tasarımı alanlarında eğitim veriyor. 2009’da Business Week tarafından dünyanın en iyi tasarım okulları arasında gösterilen Domus Academy’nin öğrenci profilinin yüzde95’ini 40 ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturuyor.

1980 yılında kurulan NABA, moda ve tekstil tasarımı, grafik tasarım, görsel sanatlar, sahne tasarımı, iç tasarım, peyzaj tasarımı, fotoğrafçılık ve çokluortam iletişimi alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunuyor. Öğrenci profilinin yüzde85’ini İtalyan öğrencilerin oluşturduğu NABA, İtalyan Eğitim, Teknoloji ve Araştırma Bakanlığı tarafından tanınan bir eğitim kurumu. Bologna kriterlerine uygunluğu nedeniyle NABA’nın sunduğu derecelerin uluslararası geçerliliği de bulunuyor.

Powered by Openmedia