Kadıköy’den santralistanbul’a Trafik Çilesi Bitti

Kadıköy-santralistanbul arasında motor seferleri başladı. 

Yıllardır hayali kurulan Kadıköy-santralistanbul arası deniz ulaşımı artık sağlanabiliyor. Hafta içi her gün, günde iki seferin yapılacağı motor seferleri için abonelik kartlarınızı almayı unutmayın.

Vira Yatçılık’ın yöneticisi Efe Özbil, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İstanbul trafiği nedeniyle yıllardır motor seferlerine ihtiyacın olduğunu söyleyerek, “santralistanbul’dan bırakın karşı tarafa geçmeyi, tünelleri kullanarak Shuttle ile Kabataş’a bile geçmek bazen eziyete dönüşebiliyor. Bu eziyeti ortadan kaldırmanın en iyi yolu deniz yolunu kullanmaktı” dedi.

4-5 ay uğraştık

Ancak seferleri başlatmanın o kadar kolay olmadığını da anlatan Efe, deniz ulaşımının oldukça çetrefilli bir konu olduğunu belirterek, “Herhangi bir yolcu servisi gibi değil. Birçok prosedürü ve sıkıntısı var. Özellikle Haliç’in derinlik ölçümlerinin tam yapılmamış olması ve pek çok kişinin bu güzergahı deniz ulaşımı için kullanmaması gemi sahiplerini ikna etmemizi zorlaştırdı. santralistanbul’un ilk günlerinden bu yana hayal edilen bu seferler 4-5 aylık bir uğraş sonunda başlayabildi” dedi.

22 Aralık’ta başlayan seferlerde tek geçişlik bilet satışları yok. Abone kartları kullanılıyor. Kartlar Kayıkhane Knot Cafe’den alınabiliyor.

Seferler:

Hafta içi her gün Kadıköy Turyol (Metro) İskelesi’nden sabah 07:50’de kalkan motor 08:45’de santralistanbul Kampüsü’nde olacak. Günün diğer seferi ise saat 17:50’de santralistanbul Kampüsü’nden başlayarak 18:45’de Kadıköy İskelesi’nde son bulacak.

NOT: Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye 0212 427 44 01 numarasından ulaşabilirsiniz.

 

Powered by Openmedia