Pisi Pisine Ölme!

Türkiye’de sanayi dallarında bilgisizlik, dikkatsizlik ve ihmalden kaynaklanan sorunlar, BİLGİ Halkla İlişkiler Programı son sınıf öğrencilerinin düzenlediği seminerde tüm boyutlarıyla ele alındı.

“Bana bir şey olmaz, ben her işi yaparım deme; Pisi Pisine Ölme” ana teması ile farkındalık yaratmak ve çözüme katkı sağlamak amacıyla BİLGİ, Halkla İlişkiler Programı son sınıf öğrencileri tarafından 13 Aralık tarihinde Santral Kampüsü’nde bir seminer düzenlendi. Semineri öğretim görevlisi Betûl Mardin maden ocaklarında işçiler madene inmeden önce kaçak olup olmadığını tespit etmek için saldıkları bir kanarya ile gelerek açılışı yaptı.

Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Betûl Mardin’in öncülüğünde gerçekleştirilen seminerde, ülkemizde özellikle sanayi dallarındaki sağlıksız çalışma koşulları ile sosyal yaşamdaki dikkatsizliklerden ve ihmallerden kaynaklanan ölümler tartışıldı. Seminerde madencilik, tersane, kot taşlama iş kollarının yanı sıra bireysel silahlanmanın da sebep olduğu kazalar ve çözüm önerileri, uzmanları tarafından masaya yatırıldı.

Powered by Openmedia