Sahnelerde bir BİLGİ’li

Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan tutkusu sonucu Türk sanat müziğine yönelen mezunumuz Nilgün Şirvanlı’nın son konseri 30 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden 2009 yılında mezun olan Nilgün Şirvanlı, aktif olarak on yıldan beri birçok amatör Türk müziği korolarında hem solist hem de korist olarak görev alıyor. Son dört yıldır ise müzik hayatına Yaşar Özel Türk Sanat Müziği Korosunda devam ediyor. Yaşar Özel Korosu her Salı saat 19.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Yılda iki defa konseri gerçekleşen bu koronun son konseri 30 Aralık’ta Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde gerçekleşti.

Yaşar Özel Hakkında

200’ü aşkın albümü bulunan Yaşar Özel’in 1970’li yıllarda Fransız bir müzik yapımcısıyla birlikte İstanbul’da kaydettiği uzunçalar Fransa’da yayımlandı. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, Avustralya, İran, Pakistan, Afganistan, Irak gibi pek çok ülkede düzenlenen konser ve turnelere katılan Yaşar Özel, müzik yaşamını hâlen sürdürmektedir.

Powered by Openmedia