Tan Sağtürk Akademi ve BİLGİ dans alanında önemli bir işbirliğine imza attı

Tan Sağtürk Akademi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi dans alanında yenilikçi bir işbirliğine imza attı. Planlanan dans programı hem dansçı, hem de sahne sanatları tasarımı uzmanları ve dans öğretmenleri yetiştirecek.

16 Haziran’da Mustafa Kemal Merkezi’nde Tan Sağtürk Akademi-Teşvikiye’nin 14. Bale ve Dans Gösterisi’nde düzenlenen törende Tan Sağtürk Akademi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Bu önemli işbirliği ile ilgili İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver, “Bizi bir araya getiren ortak bir heyecan var; hepimiz çocuklarımızın dansla, sanatla iç içe bir hayat yaşamasından heyecan duyuyoruz. Bireyler ve toplumlar ancak sanatla gelişebilir. Topluma sanatı sevdirecek çalışmaların çok önemli olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda sanatın akademik gelişime de ihtiyaç duyduğunu görüyoruz. Tan Sağtürk’ün Türkiye’ye dansı sevdirme yönündeki değerli çabalarını takdirle karşılıyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak ciddi bir dünya vizyonuyla bu çabalara destek oluyoruz” dedi. Tan Sağtürk ise, “Bu akademi benim için bir rüyaydı. Şu anda bir dansçının en büyük hayaline sahibim. İstanbul Bilgi Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız proje için büyük bir heyecan duyuyoruz” diye konuştu.

Bu işbirliği kapsamında BİLGİ bünyesinde hem profesyonel dansçı ve dans öğretmeni, hem de koreografların yetiştiği dört yıllık bir dans lisans programı kurulması hedefleniyor. Açılması planlanan Tan Sağtürk Akademi – İstanbul Bilgi Üniversitesi Dans Programı sadece dansçı yetiştirmekle kalmayıp sahne sanatları tasarımında ve dans öğretmenliğinde de akademik yeterliliğe sahip, koreografi becerisi gelişmiş mezunlar verecek.

Powered by Openmedia