Bilgim’den Eylül 2010

Sevgili mezunlar,

Ağustos ayı birçoğumuz için yıllık izinlerimizi kullandığımız, tatil yaptığımız bir dinlenme ayı olarak geçti. Ancak Bilgim Yönetim Kurulu bu dönemde de yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdü. Yaptımız Yönetim Kurulu toplantısı ile yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte başlayacak yeni faaliyet dönemimizde hayata geçireceğimiz projeleri bir öncelik sırasına göre takvimlendirdik. Bazı projelerimizi önümüzdeki döneme ertelerken, özellikle sizlerden gelen talepler doğrultusunda diğer bazılarını hızlandırma kararı aldık. Yönetim Kurulu’nun yaptığı bu planlama ile ilgili haberimizi daha ayrıntılı olarak ileriki sayfalarda okuyabilirsiniz.

Geçtiğimiz ay özellikle lokal projesi konusunda gerçekleşen bazı gelişmeleri sizlerle paylaşmak isteriz. Üniversitenin mekan tahsisinden sonra duyurduğumuz yatırımcı arayışımıza sizlerden birçok olumlu geri dönüş oldu. Bu geri dönüşlerin hemen hepsine ivedilikle cevap verebilmek için büyük çaba sarfediyoruz. Öte yandan hayata geçirilecek projenin ilk mimari çizimleri Santralistanbul projesinin de müelliflerinden olan Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Mimar Nevzat Sayın tarafından yapıldı. Şu anda bu çizimleri muhtemel yatırımcılarla paylaşıp proje hakkındaki teklifleri yatırımcılardan alıyoruz. En kısa sürede lokal hakkında sizlerle daha yeni haberleri paylaşmak için bu süreci hızlandırdık. Vitae, bilgim updater ve Bilgim.org.tr’den çalışmalarımızı takip etmenizi öneririz.

Geride bıraktığımız Ağustos ayını önemli kılan bir başka gelişme de üniversite tercih ve yerleştirmelerinin yapılmış omasıydı. Yeni öğretim yılında yeni fakülte ve bölümleri ile daha da büyüyen Bilgi, daha çok adayın tercihlerinde yer almayı başardı. Rekabetin hızla arttığı eğitim dünyasında Bilgi’nin daha da güçlenerek yoluna devam etmesi bizim de mezunlar olarak en büyük temennimiz. Bu yüzden üniversitenin önümüzdeki dönemdeki çalışmalarına elimizden geldiğince katkıda bulunabilmek için üniversite yönetimiyle sürekli irtibat halinde oluyoruz.

Ramazan Bayramı’nın kutlayacağımız Eylül ayının mutlu ve huzurlu geçmesi dileğiyle…

Özgür Sağmal ’01

Başkan Vekili

Powered by Openmedia