Bilgim’den Haziran 2010

Sevgili Mezunlar,

Homecoming’10 sonrasında sizlere Vitae aracılığıyla tekrar merhaba demek istiyoruz. Yüzlerce mezunumuz Haliç kıyısında eğlenceli bir gecede biraraya geldiler. Belki de yıllardır birbirini görmeyen arkadaşların biraraya gelmesi ile BİLGİ’de yaşanan anılar tekrar canlandı, bu sefer daha sık görüşmek üzere sözleşildi, iş hayatında yaşananlar anlatıldı, ortak yapılabilecek projeler konuşuldu, eşler tanıştırıldı, çocukların resimleri paylaşıldı. Tüm bu manzara sornasında tekrar farkına vardık ki üniversitemizi ve birbirimizi çok özlemişiz. BİLGİM olarak bu özlemi sona erdirmek, birbirimize ve üniversitimize hayatımızda daha çok yer vermek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Seneye Homecoming’11 de ise yüzlerce değil binlerce mezunumuzun katıldığı bir organizasyonu hedefliyoruz.

8 bin 331. Bu, aramalar sonucu ulaştığımız mezun sayısı. Bu rakamın çok hızlı bir şekilde 12 bin’lere çıkartılması için sizlerin desteğini bekliyoruz. Deneme yayınına başlayan www.bilgim.org.tr bu hedefimize ulaşmak için önemli bir rol üstlenecek. Artık derneğiniz bir tuş uzağınızda, web sitemize düzenli olarak erişmenizi, blog ve mezun veritabanına aktif olarak katılmanızı bekliyoruz. Web sitemizde birçok sürpriz farklı dönemlerde karşınıza çıkacak. Ayrıca Facebook, Linkedin ve Tweeter’daki BİLGİM sayfalarına üye olarak iletişimimizi güçlendirmenizi rica ediyoruz.

Sürdürülebilir bir dernek yapısı en büyük hedefimiz. İlk sayıda belirttiğimiz gibi derneğimizin mali gücünü arttırmak için de projeler üretiyoruz. Yönetim kurulumuz ve kurucularımız derneğin potansiyel iştirakleri konusunda da çalışmalarını sürdürüyorlar. Yakın zamanda sonuçlanan girişimleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Hedefimiz BİLGİM’in hiçbir zaman kişilere bağımlı olmaması, her zaman camianın merkezi ve destekçisi olarak kalması için gerekli güce ulaşması. Tabiki en büyük rol biz mezunların, hepimiz derneğimiz için elimizi taşın altına sokmalıyız. Bunun güzel bir örneğini de yine geçtiğimiz ay yaşadık. Yeni üyelerimizden Pınar Dinç Kenanoğlu’07, belki de bir iki yıl sonra çalışmalarına başlamayı planladığımız “Burs Fonu”na ilk katkıyı yaparak BİLGİM çalışmalarına bir yenisini ekledi. Kendisinin başlattığı bu desteğin tüm mezunlarımızın girişimleri ile büyüyerek devam edeceğinden hiç şüphemiz yok.

Haziran BİLGİ için heyecanlı bir ay. Binlerce mezun adayımız şu anda aramıza katılmak için final notlarının açıklanmasını bekliyorlar. Yaz ayları ile birlikte güzel günler geçirmeniz dileklerimizle, tüm babaların babalar günü kutlu olsun.

Serkan Memişoğlu’07

Başkan

Powered by Openmedia