BİLGİM’den Haziran 2011

Sevgili Mezunlar,

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Homecoming’de yine binlerce mezunumuzla bir araya geldik. Yoğun geçen bir yıldan sonra eski anıların paylaşıldığı, May Fest’lerde yaşadağımız coşkuların tekrar yaşandığı bir gece oldu. En önemlisi ise bu etkinliğimiz iş hayatına yönelik yeni tanışmalar ve networking için önemli bir fırsat haline geldi. Artık mezunlarımızın diğer üniversitelerden arkadaşlarını getirdiği ve biraz da onlara reklamını yapmaya başladığı bir etkinlik olmaya doğru gidiyor Homecoming. Geçtiğimiz seneyi gölgede bırakan etkinlik hakkında sizlerin geri bildirimleri sonucunda memnuniyetin olumlu yönde geliştiğini gözlemledik. Bilgim Event ekibine bu güzel gece için tekrar teşekkür ediyorum. Derneğimizin sponsor desteği ve mali gücü arttıkça sadece organizasyonlarda değil verdiğimiz tüm hizmetlerde kalite ve memnuniyet artışı yaşıyoruz. Yakın zamanda sizleri biraraya getireceğimiz etkinlik sayısını da arttırmayı hedefliyoruz. Sınıflara ve sektörlere yönelik özel buluşmalar için çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Lokal projesinde bir adımı daha geçtik. Yatırımcı firma ile sözleşmelerimiz tamamlanarak Üniversite yönetimine sunuldu. Buradan gelecek onaylar sonrasında artık son aşama olan yasal izinler sürecini de başlatmış oluyoruz. Serkan İpek’01 tarafından yapılacak ve işletilecek olan lokalimizin BİLGİ mezunlarının yeni buluşma noktası olacağından şüphemiz yok. Restoran-cafe-bar ve aynı zamanda dernek merkezini içerisinde barındıracak olan lokalin hemen yanında yer alacak olan etkinlik alanı da tesisin cazibesini arttıracaktır. Sadece buluşmalar değil lansmanlar, düğünler gibi birçok etkinlik için lokalimiz bizi bekliyor olacak. Türkiye’nin ünlü mimarlarından biri olan Nevzat Sayın hocamızın çizeceği mimari projenin en kısa zamanda hayata geçirileceğini umuyoruz.

Geçtiğimiz dönemde sosyal medya politikalarımızı oluşturmaya başlamıştık. Bu bağlamda interneti ve sosyal medya sitelerini dernek olarak daha etkin kullanmaya başladık. Sizlerden ricamız özellikle facebook, twitter ve linkedin hesaplarımızı takip etmeye başlamanız. Böylece sizlere daha hızlı ulaşabilecek ve sizleri daha fazla yanımızda görebileceğiz.

Haziran bildiğiniz gibi BİLGİM için en önemli ay. 2011 sınıfı bu ay içerisinde son notlarının da belli olmalasıyla birlikte aramıza katılıyor. BİLGİM olarak mezuniyet törenlerinde her zamanki gibi onların yanında olacağız. Uzun zamandır göremedğimiz güneşi her gün yaşayabildiğimiz bir yaz başlangıcında tüm babaların babalar gününü kutlarız.

Serkan Memişoğlu’07

Başkan

Powered by Openmedia