Bilgim’den Mart 2011

Sevgili mezunlar,

BİLGİ’de yeni bir dönem daha başlıyor. Altıncı Rektörümüz Prof. Dr. Halil Güven akademik hayatını ABD’de bulunan Newschool Architecture and Design Üniversitesinde devam etme kararı aldı. Rektörlüğü döneminde Mühendislik ve Mimarlık fakülteleri ile yepyeni bir alana açılım yaptı. Kendisine üniversitemize verdiği katkılardan dolayı teşekkür eder yeni görevinde başarılar dileriz.

1 Nisan’dan itibaren Rektör Vekilliği görevine atanan Prof. Dr. Remzi Sanver ise bayrağı devralacak. Kendisi 1998’den bu yana üniversitemizde görev alıyor ve özellikle İİBF mezunları tarafından yakından bilinen ve sevilen bir hocamız. Yeni görevinde başarılar dileğimiz hocamızın BİLGİ’yi daha da ileriye taşıyacağından hiç şüphemiz yok.

İletişim Fakültemizin yeni dekan vekili Prof. Dr. Halil NALÇAOĞLU’na da yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bölüm başkanlığı döneminde Bilgim ile kurduğu sıcak ilişki ve ortak çalışma platformlarını dekanlığı döneminde de sürdüreceğine eminiz.

Geçen ay duyurduğumuz gibi Vitae artık 1 yaşında. Elinizde tuttuğunuz 12. sayının bizler için manevi bir önemi var. Yola çıktığımızda “yapabilecek misiniz” diye çok soruldu. Bu sorular sonrasında Vitae somut olarak ortaya koyduğumuz ilk çalışma olduğundan dolayı Bilgim ailesi için büyük bir adım oldu. Sadece sizlerden gelen değil diğer üniversitelerden gelen talepler ve ilgi de ne kadar doğru bir yayını hazırladığımızı ortaya koyuyor. Bu süreç içerisinde yanımızda olan tüm destekçilerimize ve reklam verenlerimize teşekkür ediyoruz.

Sosyal medya konusunda yapılan çalışmaların tek elde toplanması ve daha etkin bir kullanım sağlanması konusunda da çalışmalarımıza başladığımızı duyurmak istiyoruz. Böylece sizlere daha kısa zamanda tüm etkinliklerimizi, haberleri ve ürünlerimizi iletme fırsatına sahip olacağız. Üyelerine en yakın mezunlar derneği olma hedefimizi gerçekleştirmek için sosyal medyanın vazgeçilmez olduğu bir gerçek.

Homecoming’e çok az kaldı. Sizlerden gelen istek ve öneriler bizlere nasıl bir organizasyon gerçekleştirmemiz gerektiğini söylüyor. Görünen o ki mezunlar geçtiğimiz yıl Cuma günü yapılan etkinliğin hafta sonu ve özellikle de Cumartesi günü olması gerektiğini düşünüyor. Bizlere fikirlerinizi iletmeye lütfen devam edin. Hedef 2010’daki katılımı fazlasıyla geçmek!

Çanakkale Zaferi’ni bir kez daha coşku ve vefa duygularıyla hatırlayacağımız mart ayının hepiniz için mutlu ve sağlıklı günler getirmesini dileriz.

Serkan Memişoğlu’07

Başkan

Powered by Openmedia