BİLGİM’den Mayıs 2011

Sevgili mezunlar,

Nisan ayında BİLGİ tanıtım ekibiyle birlikte İzmir’e ziyarette bulunduk. Mezunlarla ve lise/dershane yöneticileri ile yemekte bir araya geldik. Bu buluşma sonrasında BİLGİM’in ilk temsilciliğinin İzmir’de açılması için çalışmaları başlatma kararı aldık. Yıl sonuna kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım Ofisi’nin içerisinde BİLGİM temsilciliği de açılmış olmasını hedefliyoruz. Bu buluşmada konuşulan bir diğer konu da Bilgim Academy’nin İzmir’de de program açıp açamaycağı oldu. Eğitim Merkezimize olan bu ilgi de bizleri ayrıca mutlu etti.

BİLGİ her yıl olgunlaştıkça mezunlarının da sosyal hayata etkisi aynı oranda artıyor. 2011 Genel Seçimleri’nde BİLGİ mezunları ve hocaları değişik partilerinden aday gösterildiler. Mezunlarımızdan Esra Selimoğlu İstanbul’dan, Tuna Bekleviç Edirne’den ve eski hocalarımızdan Prof. Dr. Nabi Avcı Eskişehir’den adaylar… Kendilerine BİLGİM olarak başarılar diliyoruz. Haberdar olamadığımız adayların da bizlerle iletişime geçerek bu sayfalarda yer almalarını rica ediyoruz.

Homecoming’11 için sayılı günler kaldı. Artık her mezunumuzun sene başından takvimlerinde işaretlediği Mayıs ayının son haftasında tekrar buluşuyoruz. Şehir dışındaki mezunlarımızın daha rahat katılabilmesi ve İstanbul iş dünyasında Cuma akşamı mağdurlarının da şikayetleri üzerine bu yıl 28 Mayıs Cumartesi günü buluşuyoruz. Daha önce belirttiğimiz gün boyu etkinliğinde ise değişikliğe gitmek zorunda kaldık. Yeni yönetmelikler ve sponsorluk anlaşmalarımız gereği, akşam üzeri başlayacağımız programda geçen yıl yaşanan ışık ve benzeri sorunları çözmüş olarak karşınıza çıkıyoruz. Bilgim Event tarafından organize edilecek buluşmamız yine siz değerli mezunlarımıza ve misafirlerinize ücretsiz olacak. Hedefimiz ise geçen yılki katılımdan çok daha büyük bir katılıma ulaşmak. Buradan yıl içeresinde ve bu etkinlikte bizlere destek olan tüm sponsorlarımıza ve destekçilerimize tekrar BİLGİM adına teşekkür etmek istiyorum.

Lokal konusunda ise yatırımcı müzakereleri devam ediyor, hedefimiz size Homecoming’de bilgi verebilir hale gelmek. Sadece İstanbul’da değil diğer illerde de mezunlarımızın buluşabilecekleri, kendilerini evlerinde hissedebilecekleri mekanlar yaratmak için vargücümüzle çalışıyoruz. Lokal ismimizi da bu süreçte belirledik ve yine Homecoming’de sizlerle paylaşıyor olacağız.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile tüm annelerin Anneler Gününü kutlar huzur dolu bir Mayıs ayı dileriz.

Serkan Memişoğlu ’07

Başkan

Powered by Openmedia