BilgiM yaza hazır!

Merhaba Sevgili Mezunlar,

İş yapmaktansa, uzanmışım kumsala güneş damlar tenime mevsimleri geldi, çattı. Bir senenin yorgunluğunu çıkartmak için imkanı olanlarımız planlarını yapmaya başladı bile.

BilgiM olarak kumsal planlarının haricinde de yazı daha verimli kullanmak için bir takım projelerimizi hayata geçirdik. Bunlardan en önemlisi “Yaz Okulu”. Kendi değerlerimiz olan yelken, tiyatro ve dansın BİLGİ Mezunu Eğitmenleri ile 12-16 yaş grubuna hitap eden dolu dolu bir Yaz Okulu planladık. santralistanbul’da gerçekleşecek olan Yaz Okulumuzda, gençlere spor ve sanatın en güzel dallarını kullanarak eğlenceli ve verimli bir yaz tatili vaat ediyoruz. BİLGİ Yelken ile Haliç’te yelken öğretirken, Santral Kumpanya ile tiyatro dersleri vereceğiz. BİLGİ Dans ekibimiz de gençlere dans konusunda yeni beceriler kazandıracaklar.

Bu sene ikincisi düzenlenen mezun oyunlarında BilgiM basketbol, voleybol , yelken ve tenis takımları İTÜ ve ODTÜMİST mezun derneklerine karşı mücadahale etti. Oyunlarda tavla müsabakalarına ODTÜMİST, voleybol, basketbol ve atletizm müsabakalarına İTÜ, yelken yarışlarına ise BilgiM ev sahipliği yaptı. BilgiM’in 6 Haziran’da ev sahipliği yapacağı mezun oyunları finalinde, “Yaza Merhaba” etkinliğimiz ile mezunlarımızla brunch’ta bir araya geleceğiz. Gelenekselleşmesini ümit ettiğimiz mezun oyunlarında BilgiM takımları ODTÜ ve İTÜ mezunları ile rekabet ederken hoş vakit geçirme imkanı buldular.

Bu seneden itibaren her sene tek bir büyük etkinliktense, bütün seneye yayılan bir etkinlik takvimini benimseyeceğimizi daha önce bu platformda belirtmiştik. Bu bağlamda 2014’ün son günlerinde gerçekleştirdiğimiz yeni yıl buluşmasından sonra “Yaza Merhaba” etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Bundan sonra tek bir homecoming yerine hem yazın hem kışın birer tane geniş katılımlı mezun buluşması yapacağız.

Geçtiğimiz aylarda BİLGİ Ailesini bir araya getiren hüzünlerimiz oldu. Ailemizin önemli isimlerinin kayıplarının üzüntülerine ortak olduk. Prof. Dr. Aydın Uğur ve Prof. Dr. Toktamış Ateş’in eşlerini, Rektörümüz Remzi Sanver’in de babasını toprağa verdik. Bunların üstüne, hayatının baharında genç bir avukat arkadaşımız İzmir’de geçirdiği trafik kazası sonucu girdiği yaşam savaşını kaybetti. Merhumlara Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia