BİLGİM’DEN AĞUSTOS 2012

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Bir ayı daha geride bıraktık. Yaz sıcakları ile boğuşurken, İstanbul’da yaşayanlarımız, yol çalışmaları nedeni ile trafik kabusu yaşadı. Mümkün oldukça sokağa çıkmamaya ve işlerimizi erteleyebildiğimiz kadar ertelemeye çalıştık. Ama bu arada üniversitemiz adına çok önemli bir ay geçirdik. Mezunlar Derneği olarak elimizden geldiği kadar Tanıtım Günlerinde üniversitemize yardım etmeye çalıştık. Tanıtım Günleri kapsamında her gün Santral Kampüsü’nde, bize ayrılan bölümde Kariyer Merkezi ile birlikte adayların ve ailelerin sorularını cevaplamaya çalıştık. Aileleri ve öğrenci adayları ile görüştükçe 2000 yılında Kuştepe Kampüsü’nde gerçekleşen kayıt günlerimi hatırladım.

Elimizden geldiğince kendi deneyimlerimizi paylaşmaya ve adayların kafalarındaki endişeleri gidermeye çalıştık.

Tanıtım Günleri kapsamında, Tanıtım Müdürümüz Murat Saydam ile birlikte Bugün Tv’de yayınlanan “Kariyer Yolu” programının canlı yayınına katıldık ve program sunucusunun bize yönelttiği soruları yanıtlamaya çalıştık.

Bir yandan Tanıtım Günleri ile uğraşırken bir yandan da önünüzdeki dönem için hazırlık yapmaya devam ediyoruz. Eylül ayından itibaren, sürekli eğitim merkezimiz olan Bilgim Academy’de kurumsal eğitimlere başlayacağız. Yaz boyunca eğitmen havuzumuzu geliştirmeye çalıştık. Yeni isimleri ekibimize kazandırdık.

Eylül ayında ayrıca Mezunlar Derneği ofisinin Kuştepe’den Santralistanbul’a taşınması söz konusu. Bu konu netleşince sosyal medyadan ve Vitae’den size yeni adresimizi ileteceğiz.

Ayrıca, Eylül ayında Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu’nu revize etmeyi ve yeni arkadaşlarımızı ekibe kazandırmayı düşünüyoruz. Siz de Mezunlar Derneği’nde aktif olarak görev almak istiyorsanız ve bu işe zaman ayırabileceğinize inanıyorsanız, benimle temasa geçebilirsiniz.

Bir çoğumuz tatile çıkarken, bir çok arkadaşımız da dünya evine girdi. Ben de bir çok mezunumuzun düğününe katılma şansı buldum. Bu vesile ile üniversitedeki ev arkadaşım N. Barış Doğan ve eşine ve eski Öğrenci Birliği Başkanlarından Efe Kınıkoğlu ve eşine  tekrardan bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Powered by Openmedia