BİLGİM’den Ağustos 2011

Sevgili mezunlar,

Ağustos ayı tercih dönemi olmasından dolayı üniversite sınavına girmiş öğrenciler için ve dolayısıyla da tüm üniversiteler için büyük önem taşıyor. Ailenizde ve çevrenizde bu stresli dönemi yaşayanlar için artık son dönemece girildi. Eminiz ki şimdi sizlere özellikle BİLGİ ile ilgili birçok soru geliyordur. Sizlerden ricamız Üniversitemizi aday öğrencilere en iyi şekilde anlatmanız ve mezun olduğunuz kurumun diğerlerinden farkını açıklamanız. Öğrencilik hayatınızı, arkadaşlıklarınızı, hocalar ile iletişiminizi ve düşünce ortamının farklılığını göstermeniz yeni BİLGİ öğrencisi olma yolunda etrafınızdaki adayları cesaretlendirecektir.

Yönetim ekibimiz aramıza katılan gönüllü arkadaşlarla daha da büyüyor. Çalışmaların büyüklüğündeki ve çeşitliliğindeki artış hem gönüllü hem de profesyonel çalışan ihtiyacımızı da arttırıyor. Tüm bu büyümeler yaşanırken ofis sayımızı da arttırmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda mezunlarımızın iş yerlerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerden biri olan Esentepe’de ofis arayışımızda sona yaklaşıyoruz. Sonbaharda açmayı planladığımız Esentepe ofisinde hem dernek iletişim noktası hem de Bilgim Academy Kurumsal Hizmetler birimi yer alacak. Ayrıca 2012 yılında lanse etmeyi planladığımız Bilgim HR’da ilk olarak Esentepe ofisinde hizmete girecek. 2012 başında Santral Kampüsü’nde açmayı planladığımız ofisimiz ile üç farklı lokasyonda hizmet verir duruma geleceğiz.

Finansal kaynaklarımızı arttırmak ve böylece mezunlarımıza sunduğumuz hizmetleri ve aktiviteleri arttırmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Üniversitemiz ile geçtiğimiz ay içerisinde yaptığımız görüşmeler sonrasında kalıcı gelir yapıları oluşturmak için yeni projeler gündemimize girmiş durumda. 2011 yılını tamamen bu projeleri hayata geçirecek şekilde planlamaya devam ediyoruz.

Bu yıl 30 Ağustos’a denk gelen Ramazan Bayramınızı ve Zafer Bayramınızı kutlarız.

Serkan Memişoğlu

Başkan

Powered by Openmedia