Bilgim’den Aralık 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

2014 ün ilk sayısı ile karşınızdayız. Yeni yılın hepinize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bir haftalık gündemi; Norveç’in bir yıllık gündemine eş değer bir gündemi olan ülkede yaşıyoruz.  Hal böyle iken hiçbir şey olmamış gibi konuşmak, başka şeylerden bahsetmek pek kolay değil. 2013 yılında planladığımız bir sürü etkinlik ülke ve şehir gündemine heba oldu. 2014 yılı içinde de gerçekleştirmeyi planladığımız bir sürü etkinlik bulunmakta. Eğer ülke gündemi de müsait olursa bunları gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

2014 yılı etkinlikleri arasında; ilk başta, her ay bir tane gerçekleştireceğimiz öğretim görevlileri buluşmaları olacak. Her fakültenin popüler hocaları bulunmakta, bu hocalar ile sınırlı sayıda eski öğrencilerini bir araya getireceğiz. Her ay mutlaka bir fakülte yemeği organize edeceğiz.

Geçen yıl olduğu gibi bu sene de İstanbul dışındaki mezunlarımız ile bir araya geleceğiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bölge Müdürlükleri’nin koordinasyonunda Bursa, İzmir, Ankara ve Adana’da mezunlarımız ile bir araya geleceğiz.

Mezunlarımızın takım sporları yapabilmesi için kurduğumuz Bilgim Spor Kulübü etkinlikleri kapsamında İstanbul’un çeşitli spor merkezleri ile anlaşmalar yapacak ve turnuvalar düzenleyeceğiz.

Bilgim Tiyatro Topluluğu olan Santral Kumpanya, ayda dört kez oyun sergileyecek.

Geçen sene de çok ilgi gören bu sene de şimdiden talep almaya başlayan Corporate Weekend, 20-24 Şubat tarihleri arasında hep beraber Uludağ’da gerçekleşecek. İş hayatının yoğunluğu ve stresinden bıkanlar için nefes alma imkânı sunan Corporate Weekend; %100 BilgiMezun organizasyonudur. Networking modelimizin en güzel uygulamalarından biri olan Corporate Weekend in tüm paydaşları Bilgi Mezunu şirketlerdir. Geçtiğimiz sene çok eğlenmiş ve güzel vakit geçirmiştik. Geçen sene yoğun talebe yetişememiş, Uludağ’da boş oda kalmadığı için son haftalara kalan mezunlarımızı, üzülerek geri çevirmek zorunda kalmıştık. Ocak ayından itibaren duyurularına başlayacağımız etkinlik için Mezunlar Derneği Ofis’inden bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tekrardan hepinizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim..

 

Saygılarımla,

 

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia