BİLGİM’DEN HAZİRAN 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Dernek kurulların seçiminin de yapıldığı Genel Kurul’da, yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk. Yeni yönetim kurulunu oluştururken; geniş kitlelere ulaşabilmek adına, aldığımız arkadaşlarımızın mezuniyet yıllarının, çoğunluğa hitap etmesine özen gösterdik. Ayrıca planlamayı yaparken sadece İstanbul’u değil, Adana, İzmir ve Ankara’yı da hesaba kattık. Yönetim Kurulu’na seçilen arkadaşlarımı tebrik ediyor ve 3 yıl boyunca güzel işlere imza atmalarını temenni ediyorum.

Gelen arkadaşlarımızın hepsinin birer misyonu olacak. Bilgim’in kurumsallaşmasını bu dönemde tamamlamak istediğimiz için, yönetim kuruluna aldığımız arkadaşların hepsini belirli bir amaç doğrultusunda aldık. Hepsinin ayrı sorumlulukları ve karşılamaları gereken farklı beklentiler olacak. Temenni ediyoruz ki; 3 senenin sonunda kişilere ve kurumlara bağımlılığı kalmamış, kendi sistemi ile ayakta duran bir dernek bırakabiliriz.

Geçtiğimiz dönemde her ayın ilk salısı bir araya geliyorduk. Yeni dönemde her ayın ilk çarşambası yönetim kurulu toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Yönetim kurulu toplantıları bütün mezunlarımıza açıktır. Toplantılara katılmak isterseniz, Bilgim ofisi ile temasa geçip, toplantı yeri ve zamanı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi, sistemin temellerini geçen bir buçuk senede attık. Şimdi inşaatı tamamlama zamanı. Zaten hazır olan düzenimizin verimliliğini artırmak, mezun kapsama alanımızı genişletmek bu dönemki önceliklerimiz olacak.

Geçen sene olduğu gibi bu sene de üniversitemizin tanıtım günlerine destek olacağız. Tanıtım günleri boyunca dernek personeli ve yönetim kurulu üyeleri dönüşümlü olarak Bilgim standında yer alacak ve geleceğin BİLGİ mezunlarını ilk günden karşılayacaklar. Kendi deneyimlerimizi paylaşırken, veli ve adayların sorularını da yanıtlamaya çalışacağız.

Son olarak; bildiğiniz üzere 16 Haziran Pazar günü Homecoming’13 ü gerçekleştireceğiz. Sizler için sıcak bir ortam oluşturmaya çalışacağız. Hepinizi barbeküye bekliyoruz…

 

Saygılarımla,

 

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia