Bilgim’den Kasım 2010

Sevgili mezunlar,

Geride bıraktığımız Ekim ayı Bilgi Ailesi için çok hareketli bir dönem oldu. Bir taraftan üniversitede eğitim öğretim yılının başlamasıyla koşturmaca artarken diğer taraftan da Santral Kampüsü çok önemli bir etkinliğe ve konuğa ev sahipliği yaptı. ABD’nin 42. Başkanı William J. Clinton Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı’nın Onursal Başkanı olarak 2 Ekim tarihinde Santral Kampüsü’nde bir konuşma yaptı. Clinton’un Laureate’in CEO’su Douglas Becker ve Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile birlikte katıldıkları oturumda mezunlarımız da yer aldılar ve Clinton’a sorularını yönelttiler. İş dünyasından önemli isimlerin katıldığı, basının yoğun bir ilgiyle izlediği ve hatta bazı televizyon kanallarının canlı olarak yayınlandığı bu etkinliğin bir parçası olan Bilgi mezunları, katılamayan diğer arkadaşlarını en iyi şekilde temsil ettiler. Bu güzel etkinliğin kusursuz bir şekilde hayata geçirilmesini sağlayan organizasyon ekibini tebrik etmeden geçemeyeceğiz.

Bilgi yeni eğitim yılının başlaması ile yeni öğrencileriyle kucaklaşırken Bilgim de Bilgim Academy’de ilk öğrencilerine merhaba dedi. Ekim ayında 10 programda toplam 132 öğrenciyle eğitime başlayan Bilgim Academy’nin kısa sürede öğrenci sayısını katlayarak artırmasını bekliyoruz. Bu aslında bir beklentiden öte gerçekçi bir projeksiyorn. İlk defa açılmış olmasına karşın hem Bilgi Ailesi’nden hem de dışarıdan birçok katılımcı tarafından ilgi gören sertifika programlarının sayısının önümüzdeki aylarda artması planlanıyor. Açılması talep edilen satış, reklamcılık gibi programların da Aralık ayında eğitime başlamasıyla öğrenci sayısının artması işten bile değil… Programlarda ders veren eğitmenlerimize ve dersleri takip eden katılımcılarımıza tekrar teşekkür etmek isteriz.

Kasım ayının bizim açımızdan bir önemi var. Ayın 24’ünde Öğretmenler Günü’nü kutlayacağız. Belki üniversite sıralarında düzenli olarak kutlanan bir gün olmamasından, üniversite çağlarında unuturuz Öğretmenler Günü’nü genellikle. Mezun olup da geçmiş zamanı daha iyi değerlendirme imkanı bulunca öğretmenlerimiz için özel bir gün belirlenmesinin ve onların sıkıntılarının paylaşılmasının ne kadar önemli bir şey olduğunu daha iyi anlarız. Bu köşe vesilesiyle ilk-orta-lise ve tabii ki üniversitedeki tüm öğretmenlerimizin bu güzel günlerini tekrar kutlamak istiyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünü anacağımız ve Kurban Bayramı’nı kutlayacağımız Kasım ayının mutlu ve huzurlu geçmesi dileğiyle…

Özgür Sağmal ’01

Başkan Vekili

Powered by Openmedia