BİLGİM’DEN KASIM 2012

Merhaba Sevgili Mezunlar,

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği için yeni bir dönem başladı. Yeni gönüllü arkadaşlarımızın katılımı ile gücümüz her geçen gün daha da artıyor. Özellikle şehir yapılanmalarının çalışmalarına başlaması, derneğimize farklı bir vizyon kazandırdı. Bu bağlamda Kasım ayının son günlerinde, Bursa, İzmir ve Ankara’da yapacağımız etkinliklerimiz ile bu şehirlerde ikamet eden mezunlarımıza ulaşma fırsatını yakalayacağız.

2013 yılı için etkinlik takvimi hazırlığı içersindeyiz. Komitelerimiz kendi konularındaki yıllık planlarını hazırlıyorlar. Yapılmasını arzu ettiğiniz etkinlik önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın. Şu anda yenilenme çalışmaları devam eden ve bittiğinde bizlere yakışan, pratik ve verimli bir internet sitesine kavuşmayı arzu ediyoruz. Etkinlik takvimimizi yeni web sitemizden yayınlayacağız.

Daha önceden planladığımız etkinlikleri de önümüzdeki aylarda gerçekleştireceğiz. Özellikler Kariyer Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz mentorluk programına, rekor sayıda katılım sağlayan mezunlarımıza teşekkür ederiz. Yine Kariyer Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz Meslek Tanıtım Günleri’nin takvimi de belli oldu. Aralık ayı içerisinde ikincisini gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde, altı mezunumuz mesleklerini öğrenci kardeşlerimize tanıtma fırsatı yakalayacak.

“Bilgim Business Club” adı altında sektörel buluşmalara başlamayı planlıyoruz. Belirli bir sektör alanındaki mezunlarımızı bir araya getirip “networking” çalışmalarını yapacağımız etkinliklerimiz de 2013 yılı etkinlik takvimimizde yer alacaklar. Bu etkinliklerde yine ticari ortaklık ve  faydalar oluşturmak birinci önceliğimiz olacak. Ayrıca etkinlik takvimi çalışmaları sırasında önerilen; mezuniyet yıllarına özel etkinlikleri de, kendi içimizde görüşüyoruz. Yeni yılda; kayak merkezlerine “corporate weekend” etkinliğinden tutunda  sadece BİLGİ mezunlarına özel mekan açılışlarını da kapsayan çok kapsamlı bir etkinlik takvimi hazırlığı içersindeyiz. Geçtiğimiz üç senede olduğu gibi tek bir “Homecoming” ile değil bütün bir seneye yayılan bir takvim hayal ediyoruz.

Yolumuz uzun..Ne yaptığımızın bilincinde ve sabırlı bir şekilde basamakları yavaşça çıkıyoruz. Yapmaya çalıştığımız operasyon zahmetli ve fedakarlık isteyen bir süreç.  Kariyerlerimizin başlarında olmamızın, henüz yeni yeni kendi ailelerimizi ve düzenlerimizi kuruyor olmamızın, önceliklerimizin farklı olduğu gerçeğinin de farkındayız. Her attığımız adımı geleceği düşünerek ve hayal ederek atmaya çalışıyoruz. Aldığımız geri dönüşlerde en azından bir takım şeyleri doğru yaptığımızı gösteriyor. Zaman içerisinde hepinizin parçası olmaktan gurur duyacağınız bir network oluşturacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bir tweette şehir yapılanmalarını kuran, yurt dışı temsilciliklerini örgütleyebilen bir kitle olmamız ise çoğu zaman bize ayrı bir zevk veriyor.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia