Bilgim’den Mart 2014

Merhaba Sevgili Mezunlar,
Yılın ikinci ayını da geride bıraktık. Zaman hızla ilerlerlerken mezunlarımızın transfer, terfi, düğün ve çocuk sevinçlerine tanıklık ediyoruz. Güzel haberlerini bizlerle paylaşmak isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizin ve çevrenizde yer alan mezunlarımızın haberlerini bilgi@bilgim.org.tr adresinden paylaşabilirsiniz.
Şubat ayının son haftalarında artık geleneksel hale gelen Corporate Weekend etkinliğimizi gerçekleştirdik. 100% Bilgi Mezunu etkinliği olan CW de, 21-23 Şubat tarihleri arasında ofisi Uludağ’a taşıdık. Kuraklıkla karşı karşıya kalan kar fakiri Uludağ’ın hali; bizim gibi küçüklük yıllarından beri kayakla haşır neşir olanların içini burktu. Her ne kadar kar ve kayak yönünden istediğimiz tadı alamasak ta, artık bir şehir efsanesi haline gelen CW eğlence programları sayesinde, bizimle Uludağ’a gelen herkes; iş ve günlük hayatın sıkıntı ve stresinden 1 hafta sonu da olsa uzaklaştı. Sponsorların sağladığı imkânlar sayesinde, güzel havada ses ve alkol limitleri zorlandı. Geriye de bir sürü güzel fotoğraf ve video kaldı..
Bilgi Bursa Yüksek Lisans Programlarımız ilk mezunlarını verdi. 22 Şubat Cumartesi akşamı Bursa’da yeni mezunlarımız için bir etkinlik düzenlendi. Yeni mezunlarımıza aramıza hoş geldiniz diyoruz.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu olarak yeni bir yapılanma için beyin fırtınaları yapıyoruz. Gönüllü olarak, iş ve özel hayatımızdan fedakârlıklar yaparak yürüttüğümüz mücadele, limitlerine dayanmış vaziyette. Daha ileriye gidilebilmesi için kurumsallaşma ve ilgili modeller hakkında görüş alışverişinde bulunuyoruz. Üniversitemizin ilgili yöneticileri ile de bir araya gelip nihai kararı vermeyi ümit ediyoruz.
Gelinen noktada Bilgi Mezun oluşumu; bütün reform süreçlerini tamamlamış, marka değerini oluşturmuş, gelir ve gider tablolarını düzene oturtmuş bir oluşumdur. Büyüyen networkü ve ticaret hacmi ile gelecek vaat etmektedir. Academy’si, Spor’u, Tiyatro’su , Hr’ı ve sosyal sorumluluk projeleri ile artık dernek yönetim kurulunun da ötesinde, mezunlara ait bir yapı haline gelmiştir. Bilgi Mezunları da bir kaç gönüllünün özveri ve vizyonundan daha fazlasını hak etmektedir..
Saygılarımla,

Doğuşcan Oto
İstanbul Bilgi Üniversitesi
Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia