BİLGİM’DEN MAYIS 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Kadınlar ve çocuklar için çalışmalar yapan; Hayata Dokun Derneği’ne yardım amaçlı düzenlediğimiz, Jehan Barbur Konseri’nin ardından bu yazıyı kaleme alıyorum. Kuştepe Kampüsü’müzde gerçekleşen etkinlikte bir müzik ziyafeti çektik. Kendi adıma, bugüne kadar Jehan’ı canlı dinlememiş olmamı; ayıbım olarak kabul ediyorum. Dünya gözüyle sizlerin de bu muhteşem sesi dinlemenizi tavsiye ederim. Bu konseri milat olarak kabul edersek, bundan sonra kimsesiz çocuklar ve kadınlar için, Hayata Dokun Derneği ile birlikte yapacağımız çalışmaları duymaya devam edeceksiniz. Elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız.

Harıl harıl Haziran’a hazırlanırken, bir yandan da Mayıs ayında gerçekleştireceğimiz 2. Olağan Genel Kurulumuzun hazırlıklarını tamamladık. Mayıs ayının ilk 15 günü içerisinde süreci tamamlamayı hedefliyoruz. Haziran’da gerçekleşecek olan Homecoming’13 ve Corporate Weekend Çeşme için çok güzel mesafeler kaydediyoruz. Hepiniz çok keyif alacağı programlar hazırlıyoruz.

Kasım 2011 de devir aldığımız Mezunlar Derneği’mizi, atılım yapmaya hazır hale getirdiğimize inanıyoruz. Kapanmanın eşiğinden; Bilgim Academy’si, şehir yapılanmaları, yurt dışı temsilcileri, yeni web sitesi, network haritası, sosyal sorumluluk projeleri, logolu ürünleri, Bilgim noktaları ve kendi içinde bir eko sistemi olan bir yapıya kavuştuk. Bu süreçte yorulduk ama bıkmadık. Aramıza katılan yeni arkadaşlarımız ile heyecanımızı canlı tuttuk.

En büyük mezununun bile daha yeni ikinci çocuklarının doğduğu, işlerinin düzene girdiği, çoğumuzun hayatını kurma aşamasında olduğu bu dönemlerde, kitleler halinde Bilgim’e bir ilgi beklemiyoruz. Herkesin öncelikleri ve zorunlulukları olduğunun farkındayız. Biz de aynı süreçleri yaşadığımız için, nelerin eksik ve nelerin giderilmesi gerektiğini biliyoruz. Hepimizin ihtiyacı olan ‘networking’e geldiğimiz günden beri yatırım yapıyor ve bütün sistemimizi bu vizyon ışığında inşa ediyoruz.

Artık hazırız. Bilgim’in kuruluş ve yapılanma dönemi tamamlanmıştır. Şimdi kitlelere ulaşmak için atılım yapmanın zamanı geldi. Kapsama alanı daha geniş bir yönetim kurulu ile BİLGİ mezunu olmayı marifet haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

 

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia