BİLGİM’den Nisan 2012

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Geçtiğimiz ay; 100 yeni mezunumuzun daha üyelik işlemleri tamamlandı. Derneğimize gösterdiğiniz ilginiz için teşekkür ederiz. Bu üye alma süreçlerinde fark ettiğimiz bir hususun altını çizmek istiyorum. Bir çok arkadaşımız, mezuniyetlerinden sonra süreçleri takip edemedikleri için, Mezunlar Derneği’ne üye olup olmadıkları hususunda yanılgıya düşebiliyorlar. Kolayca özetlemek gerekirse; Bilgililer Derneği Dolapdere’de spor tesislerini işletirken yapılan üyelikler geçerli değildir. İstanbul Bilgi Üniversite Mezunlar Derneği 2010 yılının başından bu yana üye alımı yapmaktadır. Derneğimizi arayarak yada  bilgi@bilgim.org.tr adresine mail atarak üyelik durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Bütün yapmaya çalıştıklarımız tek bir amaca hizmet ediyor. Aramızdaki networkü güçlendirmek… İş alma sürecinde sıkıntı yaşayan arkadaşlarımızın, Bilgim HR’a başvurmaya başlaması, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bize gösterdi. Networkümüzü ne kadar güçlendirebilirsek, birbirimizin hayatını o kadar kolaylaştırabileceğimize inanıyoruz.

Her ne kadar kendi öğrencilik yıllarımızdaki arkadaş çevrelerimize ulaşmakta sorun yaşamasak ta, bizden sonra gelen yeni nesillere ulaşmak için özel bir çaba göstermemiz gerektiğini biliyoruz. Bu bağlamda, 22 Mart’ta Dolapdere BS1’de, Kariyer Merkezi ile ortaklaşa düzenlediğimiz etkinlikte, öğrenci kardeşlerimiz ile bir araya geldik. Devamlı hale getirmek istediğimiz, Meslek Tanıtım Günleri’nin ilkini gerçekleştirdik. 6 tane mezunumuzun iştiraki ile gerçekleşen etkinlikte öğrenci kardeşlerimize kariyer yürüyüşümüz hakkında bilgilendirme yaptık. Çok samimi bir ortamda gerçekleşen etkinliğin sonunda, yapılan çekilişte 3 arkadaşımıza Bilgim HR’dan staj hediye ettik. Bu tarz etkinlilerin sayısını artırıp, geleceğin mezunları ile öğrencilik yıllarından itibaren temas kurmaya başlamak niyetindeyiz.

Network’ü güçlendirmek için yaptığımız etkinlikler, her 15 günde bir yeni bir mezunumuzun, “Bilgim Point” olarak mezunlara avantajlı alışveriş sunmaya başlaması, her ay düzenli olarak çıkan “Vitae” dergimiz, Dolapdere’de Mesleki ve Kişisel Gelişim Kursları veren “Bilgim Academy”, çok büyük bir eksikliği kapatmaya başlayan İnsan Kaynakları Oluşumumuz “Bilgim HR” ve 9 Haziran’da gerçekleştireceğimiz “Homecoming’12”… 2012 yılı bizim için dolu dolu geçecek. Bunların üzerine bir de şu an fikir aşamasında olan bir projemizi de sizlerle paylaşmak istiyorum.  “Bilgi Ticaret Fuarı”, mezunlarımızı bir fuar kapsamında bir araya getirmeyi planlıyoruz. Kim nerede, ne iş yapıyor, kimden hangi hizmeti alabiliriz? Bunlar öğrenmek ve kendi aramızda iş bağlantıları yapabilmenin çok faydalı olabileceğine inanıyoruz. Konu özelinde, Networking Akademi’nin kurucusu Ertuğrul Belen ile birlikte yürüyeceğiz. Kendisi ile geçtiğimiz ay bir araya geldik ve mezunlarımız için birlikte neler yapabileceğimizi görüştük. Uzun vadede birlikte bir çok projeye imza atacağımıza inanıyoruz.

Çok sert geçen, bu soğuk kış günlerinin ardından gelen bahar günlerinin hepinizin psikolojisine ve işlerine olumlu yansımasını diliyorum.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Powered by Openmedia