BİLGİM’DEN NİSAN 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Dernek Yönetim Kurulu olarak, ne zamandır sosyal sorumluluk projelerinde yer almak istiyorduk. Sorunu bol ülkemizde, hangi alana eğilmemiz gerektiği konusunda karar verememiştik. Üniversitemizin dinamiklerini de göz önünde bulundurarak, kadın ve çocuklar için çalışmalar yapan Hayata Dokun Derneği ile işbirliğine gitmeye karar verdik.

İşbirliğinin ilk icraatı olarak, 26 Nisan Cuma akşamı saat 21:00 de, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü Büyük Salon’da Jehan Barbur konseri düzenliyoruz. Etkinliğin tüm geliri Hayata Dokun Derneği’ne bağışlanacak olup, dernek ofisimizden davetiyelerinizi temin edebilirsiniz.

Bu etkinliği milat sayarsak, bundan böyle iki derneğin birlikte yaptığı çalışmaları duyacaksınız. Sizlerin de desteği ile, zor durumdaki kadınlarımız ve kimsesiz çocuklar için projelerimiz olacak. Zamanı geldiğinde her zaman ki iletişim araçlarımızdan sizlere duyuracağız.

Mart ayı içerisinde; sürekli eğitim merkezimizin sertifika programları açıldı. Önümüzdeki dönemde dış ticaret üzerine bir sertifika programı daha açacağız. Ayrıca üniversitemizin efsane isimlerinden biri ile de, çok ses getireceğine inandığımız bir programın da hazırlığı içersindeyiz. Bu programların hazırlığının yanı sıra, önümüzdeki dönem yapacağımız etkinlikleri ve tarihlerini belirlemeye çalıştık. Geleneksel mezun buluşmamız,” Homecoming’13” bu sene,16 Haziran Pazar günü Santralistanbul’da gerçekleşecek. Ayrıca 28-29-30 Haziran’da Çeşme de bir Bilgili hafta sonunun yoğun hazırlığı içersindeyiz. BİLGİ Yelken Kulübü ve diğer BİLGİ Mezunu şirketlerin katılımları ile Uludağ’da yaptığımız güç birliğinin bir benzerini, Çeşme’de yapmayı planlıyoruz. Nisan ayı içerisinde, bu konunun detaylarını netleştikçe sizlerle paylaşacağız.

Nisan ayı içersinde gerçekleştirmeyi planladığımız diğer bir proje ise spor üzerine. Üniversite yıllarında rahatlıkla halı saha maçları, basketbol ve voleybol maçları organize edebiliyorduk. Geçmiş yıllarda bu tarz takım sporları ile uğraşan mezunlarımız, iş hayatının yoğunluğundan ötürü, maç yapacak takım bulamadıklarının dile getirdiler. Bunun üzerine bizde, mezunlarımızın iş çıkışı ya da hafta sonu gelip istedikleri spor dalında maç yapmalarını sağlayacak, bir düzen kurmanın planlarını yapmaya başladık. Hazırlayacağımız organizasyon sayesinde, dilediğiniz zaman, Kuştepe Kampüsü Spor Salonu’nda önceden ayarlanmış takımınızda, istediğiniz spor dalını yapmak üzere yerinizi alabileceksiniz..Bu projenin detayları da netleşince sizler ile paylaşacağız.

 

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

 

Powered by Openmedia