BİLGİM’DEN ŞUBAT 2013

Merhaba sevgili mezunlar,

Yeni yıla yoğun bir tempoda başladık. Geçtiğimiz dönemlerde seneyi bir, iki etkinlikle kapatıyorduk. Yeni dönemde ise her ay en az üç ya da dört etkinlik gerçekleştiriyoruz.

Yeni yılın Mezunlar Derneği olarak ilk önemli gelişmesi ise sürekli eğitim merkezimiz Bilgim Academy ile Bilgi Eğitim arasında imzalanan iş birliği anlaşması oldu. Karşılıklı olarak çok faydalı olacağına inandığımız
anlaşma sayesinde, Academy’nin eğitimlerinin kalitesini Bilgi Eğitim’in “know how”’ı ile artıracağız. Farklı yaklaşımlarımız ve mezun networkümüz sayesinde de, Bilgi Eğitim’in iş hacminin artmasına yardımcı olacağımıza inanıyoruz. İşbirliğinin ilk meyvesi olarak Bilgim Academy’nin bireysel akademi sertifika programlarımızdan; Satışa Giriş, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kurumsal İletişim sertifika programlarımıza 5 Mart’ta Santralistanbul’da başlayacağız.

İzmir ve Bursa’dan sonra, daha önce de duyurduğumuz üzere, Ankara ve Adana’da ki mezunlarımız ile bir araya geldik. Böylece İstanbul dışında oluşuma gittiğimiz il sayısı dört oldu. Şehir yapılanmalarımızın, uzun vadede “network”ümüze çok büyük katkısı olacağına inanıyoruz.

Geçtiğimiz aylarda büyük bir hevesle açtığımız web sitemiz yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. Google Analytics raporlarına göre, sitemiz ilk açıldığı hafta binin üzerinde, ilk ayında ise üç binin üzerinde hit aldı. Eskiden toplantılara gittiğimizde sunumlar yapar, uzun uzun anlatırdık. Şimdi ise sadece sitemizi göstermemiz yeterli oluyor.

Şubat ayında konsantrasyonumuzun çoğunu Corporate Weekend’e vereceğiz. Üniversite yıllarında, Öğrenci Birliği’nde görev aldığım günlerde yapması en keyifli etkinlikler Mayfest’lerden sonra hep Uludağ turları olmuştu. Mezunlar Derneği olarak yapacağımız bu etkinlikte, öğrencilik yıllarımız aklımıza gelecek. Ofis ortamından ve iş yoğunluğundan uzaklaşmak içinse, güzel bir bahane olacak.

Her yeni yıla girdiğimizde kendimizi sıfırlanıyormuş gibi , her şeye yeniden başlıyormuş gibi hissederiz. Her şeyin çok güzel olmasını diler ve yeni yıldan bunu bekleriz. Yeni yıla BİLGİ ailesi olarak maalesef, üzücü haberlerle başladık. Önce; senelerce Dolapdere Kampüsü’nde 32. Gün Ofisi’nde görmeye alıştığımız Mehmet Ali Birand’ı kaybettik. Tüm Türkiye gibi biz de bu zamansız ayrılık karşısında çok üzüldük. Birand’ın üzüntüsü taze iken, bu sefer de üniversitemizin kurucularından, Prof. Dr. Toktamış Ateş’in vefat haberini aldık. Üniversitemizin ve bir çok mezunumuzun, bugünlere gelmesinde büyük emeği olan hocamızın kaybına da çok üzüldük. Tüm Türkiye’ye mal olmuş, hayat yolculukları sırasında BİLGİ Ailesi içerisinde yer almış, bu iki değerli ismi de rahmetle anıyor ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

 

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia