Bilgim’den Şubat 2014

Merhaba sevgili mezunlar,

Kara ve yağmura kış ortasında hasret kaldık. Ben bu yazıyı kaleme alırken dışarıda esen şiddetli rüzgar; Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın habercisi olabilir. Karın yağmasını; sadece yazın kuraklık ile uğraşmak istemediğimiz için değil, kayak yapmaya elverişli olmayan Uludağ manzaralarını girmemek için de istiyorum.

Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de Uludağ’da Corporate Weekend etkinliği düzenliyoruz. 21-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen etkinliğimiz bu sene de BİLGİ mezunlarının sahibi olduğu Jolly Tur ve College Production firmalarının organizasyonunda, Bilgim’in sponsorluğunda gerçekleşecek. Geçen sene harika vakit geçirmiş ve Uludağ’ın her yerine Bilgim yazmıştık. Bu sene de daha yoğun bir katılım ile iş hayatının rutin, stresli ve yorucu hallerinden bir hafta sonu için uzaklaşacağız.

Daha önce de belirttiğimiz üzere her pazartesi Kuştepe Spor Salonu’nda spor yapmaya devam ediyoruz. Katılımcı profilimize göre hangi sporu yapacağımıza o gün karar veriyoruz. Bugüne kadar sayısız basketbol, voleybol ve futbol maçına ev sahipliği yaptık. Cinsiyet ayrımının olmadığı maçlarımız sayesinde haftaya zinde başlama fırsatı yakalıyoruz. İlginin daha da artması durumunda ise turnuva yapmayı planlıyoruz.

Aynı zamanda doğum günüm olan 1 Ağustos’ta yaptığımız yuva  ziyareti ile başlayan beşik projemiz ise devam ediyor. Kimsesiz bebekler için yaptığımız mücadele, işin doğası gereği gösterişten uzak ve gizli bir şekilde devam ediyor. Bebeklerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, gönüllü annelerimizin eğitimlerini de BİLGİ Mezunu arkadaşlarımız ile devam ediyoruz.

Tiyatro topluluğumuz Santral Kumpanya ise tüm hızı ile gösterilerine devam ediyor. Ayda dört oyun sergileyen topluluğumuzun gösterim saatlerini Mezunlar Derneği’nin iletişim kanallarından takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz sene olduğu gibi 2014’te de şehir yapılanmalarımızı ziyaret edeceğiz. İlk ziyaretimizi ise İzmir’e gerçekleştirdik. 30 Ocak Perşembe günü gerçekleşen etkinliğimizde İzmir’de yaşayan mezunlarımız ile bir araya geldik. Buluşmada İstanbul’da meyvelerini toplamaya başladığımız “networking” sistemimiz ile alakalı bilgilendirme yaptık.

Gördüğünüz üzere elimizden geldiğince hayatın her alanında yer almaya çalışıyoruz. Kısa mesafe değil, maraton koşuyoruz. Eminim şimdi temelini attıklarımızın kıymeti ileride daha çok anlaşılacak.

 

Saygılarımla,

 

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia