Bilgim’den Temmuz 2012

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Bir ayı daha geride bıraktık. Uzun süredir hazırlandığımız Homecoming’12’den alnımızın akı ile çıktığımıza inanıyoruz. Etkinlik ertesinde sizlerden gelen teşekkür mesajları da, inancımızı kuvvetlendiriyor. Etkinlik öncesinde ve sırasında bize çok yardımcı olan İstanbul Bilgi Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Elka Özkan’a ve Etkinlik Sorumlusu Serap Şahin’e çok teşekkür ederim. Ayrıca, ürün sponsorlukları konusunda aracı olan, College Production ortaklarından, mezunumuz Ümit Erbek’e teşekkür ederim. Etkinliğin organizasyonuna ekibi ile katılarak destek veren, yeni seçilen Öğrenci Birliği Başkanı Serdar Koçyiğit’e de, yeni görevinde başarılar diliyorum.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, mezunlarımızın birbirleri ile tanışabilmesi ve iş ortaklıkları kurabilmesi için bu sene Ertuğrul Belen ile Speed Networking yaptık. Kendi adıma, 33 tane yeni kartvizit edinme imkanı buldum. Bunlardan birkaçının da, ilerleyen günlerde çok işime yarayabileceğini düşünüyorum. Bundan sonra da, aramızdaki ilişkileri kuvvetlendirmeye yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.

Etkinlik için teşekkür etmem gereken kişilerden biri de, senelerdir haftasonları ,Power Fm’de “Around the World with Arkın” programını sunan sevgili Arkın Çelik. Onun aracılığı sayesinde Power Grup etkinliğimize sponsor oldu ve üzerimizden büyük bir yük kalkmış oldu. Etkinlik sırasında ve sonrasında mezunlarımıza müzik ziyafeti sundular.

Uzun süreli hazırlıklar ile gerçekleştiren etkinlikleri yaptıktan sonra her zaman tatlı bir yorgunluk olur. Bu yorgunluğumuzu attıktan sona gene yoğun bir gündem bizi bekliyor olacak. Mezuniyet törenlerinde ve tanıtım günlerinde boy gösteriyor olacağız.  Yeni mezunlarımıza aramıza hoş geldin diyeceğiz ve öğrenci adaylarına üniversitemizi seçmeleri için yol göstermeye çalışacağız.

Her ne kadar yaz tatilleri, ramazan ayı gibi sebeplerden ötürü biraz sesimiz az çıkacak olsa da, bu dönemi Eylül ve Ekim aylarına bomba gibi girmek için hazırlanarak geçireceğiz. Derneğimizi bir üst seviyeye çıkarmak için bir dizi projenin hazırlılarını yapıyoruz. Projeler netleşince her zamanki platformlardan sizlere duyuracağız.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Powered by Openmedia