BİLGİM’DEN TEMMUZ 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Haziran ayı beklemediğimiz olayların gölgesinde geçti. Dernek gündemi yerini memleket gündemine bıraktı. Çok iyi hazırlanmamıza rağmen, toplumsal olarak içinde bulunduğumuz durumu göz önüne alarak,  Haziran ayında yapmayı planladığımız etkinlikleri yönetim kurulu kararı ile iptal ettik.

Hepiniz sene boyunca beklediği Homecoming’i ise daha sonra açıklayacağımız ileri bir tarihe erteledik.

Hayata Dokun Derneği ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz yardım kampanyaları da aynı sebeplerden ötürü ertelendi.

Bu iptal ve erteleme kararlarını aldığımız, yeni seçilmiş yönetim kurulumuzun ilk toplantısında; aynı zamanda, yeni yönetim kurulumuzun görev dağılımı yapıldı. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza, yeni görevlerinde başarılar dileriz..

Haziran ayı memleket gündeminin gölgesinde kalırken, bir yandan da dernek personelimiz Santral ve Dolapdere kampüslerimizden, kep ve cübbe dağıtımına başladı. Bu seneden itibaren, mezuniyete hak kazanan herkes Mezunlar Derneğine üye yapılacak. Üyelik işlemleri için gerekli olan formları dolduran arkadaşlarımıza kep ve cüppeleri teslim ediliyor. Vesile ile aramıza katılan tüm yeni mezunlara “hoş geldiniz” diyorum.

Temmuz ayında üniversitemizin tanıtım günlerinde yer alacağız. Daha önceki senelerden farklı olarak daha geniş katılımlı bir şekilde mezunlar derneği standımızı kuracağız. Geleceğin BİLGİ mezunları ve aileleri ile birinci ağızdan hem BİLGİ hem iş hayatındaki deneyimlerimizi aktarmaya çalışacağız. Onların kafalarındaki soruları kendi anekdotlarımızla cevaplayacak, yeni arkadaşlarımızı BİLGİ ailesine kazandırmak için yardımcı olacağız. Tanıtım takviminde yapılacak fakülte  tanıtımlarının tarihlerine göre, o fakülteden mezun arkadaşlarımız BİLGİM standında, bölüm ve iş hayatı ile alakalı soruları yanıtlamaya çalışacak. Aynı yollardan geçmiş, hem üniversite sıralarını, hem de sonrasını yaşayan bizlerin, kafalardaki soruları daha sağlıklı şekilde gidereceğine inanıyoruz.

Bu sene birinci derecede yakını ya da başka bir tanıdığını, BİLGİ’ye kayıt ettirmek isteyen mezunlarımız da; tanıtım günleri boyunca BİLGİM standından her türlü desteği ve yardımı alabilirler.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

 

Powered by Openmedia