“BİLGİ’yi tercih etmemdeki en büyük sebep eğitim kadrosuydu”

BİLGİ Mezunlar Derneği Kariyer Komitesi Komitesi Başkanı Irmak Ekim dernek ile yollarının nasıl kesiştiğini ve başkanı olduğu komitede ileride neler yapmayı planladıklarını anlattı.

1) Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba ben Irmak Ekim, İstanbul Bilgi Universitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans programı 2018 mezunuyum.

2) BİLGİ’yi ve bölümünüzü tercih sebebiniz nelerdi?

BİLGİ’yi tercih etmemdeki en büyük sebep eğitim kadrosuydu. Ben lisansa girdiğim dönemde BİLGİ’de Mimarlık Lisans Programı açılmamıştı, yüksek lisans vardı sadece. Lisanstan mezun olduktan sonra BİLGİ’de yüksek lisans yapmak istedim. Ayrıca da santralistanbul Kampüsü’nün verdiği o şahane kampüs hayatını da tatmak istiyordum açıkcası. Mimari Tasarımı tercih etmemdeki en büyük sebep  tasarım yapmaya karşı olan ilgim ve tezsiz program olmasıydı.

3) Başkanı olduğunuz komitede bu dönem neler yapmayı planlıyorsunuz?

Başkanı oldugum Kariyer komitesinde BİLGİ’den mezun olan ve kariyer konusunda ilerlemek isteyen herkese elimizden geldiğince istihdam sağlamak amaçlı çalışmayı hedefliyoruz. BİLGİ mezunu olan işletmeler arasında bir işbirliği kurabilmek, birbirmize farklı sektörlerde güç verebilmek ve bu dönemde en çok ihtiyaç olan konu bussiness network konusunda destek olabilmek.

4) BİLGİ Mezunlar Derneğini ile yolunuz nasıl kesişti?

Sosyal medyada sınıf arkadaşım görüp söylemişti.

5) Son olarak BİLGİ mezunlarına neler söylemek istersiniz?

Hayat zorlu bir yol, bir çok kez düşebilirsiniz. Yapamayacağınıza inandığınız günler de olacak. Vazgeçmeyi düşündüğünüz, vazgeçmek zorunda kaldığınız zamanlar da olacak. Ama işin en püf noktası, iş bulamamak, fırsat yakalayamamak değil. İstemeyi bilmek, isteyebilmek. Kendi içinizdeki o başarıyı kucaklamak için hazırda bekleyen pozitif enerjiyi keşfettiğiniz zaman, ilk önce kendi içinizde kazanacaksınız savaşı. Sonra da hayatta sizi bekleyen başarıları kucaklayacaksınız. Asla pes etmeyin. Hayat bir sonuç değil, bir yolculuk aslında. Onu hep hatırlamalısınız. Başarılar dilerim.

Powered by Openmedia