Homecoming 2011

BİLGİ mezunlarının geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen büyük buluşması Homecoming’in ikincisi 28 Mayıs tarihinde Santral Kampüsü’nde gerçekleşti. Hava şartlarının muhalefetine rağmen geçtiğimiz yıldan daha fazla mezun bir araya geldi.

Ne kara bulutlar ne de yağmur ihtimali BİLGİ’lileri büyük buluşmaları için bir araya gelmekten alıkoyamadı. İki bine yakın BİLGİ mezunu, eski dostluklarını tazelemek için 28 Mayıs akşamı Santral Kampüsü’nde toplandı. Etkinliği daha aylar öncesinden ajandalarına kaydeden mezunlar havanın etkinlik gününe bir gün kala kapanmasına rağmen programlarını değiştirmediler.

Santral’de bir hafta sonu

Geçtiğimiz yıl ilk büyük buluşma bir Cuma günü akşamı yine Santral Kampüsü’nde gerçekleşmişti. İş çıkışı etkinliğe yetişmekte zorlanan ve şehir dışında yaşayan mezunlarımızın talepleri doğrultusunda program bu defa bir hafta sonu etkinliği olarak set edildi. Etkinlik öncesinde paylaşım siteleri ve e-posta yolu ile bin 300 kişinin katılımını belirttiği etkinliğe iki bine yakın BİLGİ mezunu katıldı. Bu sene organizasyonu BİLGİM bünyesinde kurulan Bilgim Event tarafından gerçekleştirilen Homecoming’de; sahnenin kurulumu, BİLGİ, BİLGİM ve sponsor standlarının yerleşiminin tamamlanmasının ardından saat 18:00’de mezunlar etkinlik alanına gelmeye başladılar.

BİLGİM standına büyük ilgi

Etkinlik alanında ilk saatlerde tabii ki dikkat barbüküde ve içecek standlarında yoğunlaşmıştı. Çimlere uzanarak Santral’in ve barbekünün keyfini çıkaran BİLGİ’liler arkadaşlarıyla bol bol eski günlerden, biribirlerini görmeyeli neler yaptıklarından ve işlerinden bahsettiler. Bu saatlerde ilgi gören bir diğer nokta da BİLGİM’in standıydı. Dernek kaydını yapmak, üyeliğini yenilemek, üyelik hakkında bilgi edinmek, yıllığını almak veya Vitae’nin eksik sayılarını tedarik etmek isteyenler BİLGİM standına yöneliyorlardı. BİLGİM standı ile yan yana bulunan BİLGİ standında da mezunlar yüksek lisans programları hakkında bilgi alıp, BİLGİ’nin “aile bireylerini” sanal ortamda bir araya getirecek intenet projesine kayıt yaptırıyorlardı.

Hocalar yanlız bırakmadı

Haftasonu olmasına rağmen BİLGİ’lerin sevdikleri hocalardan bir kısmı etkinlik alanında mezunlarla buluşmaya gelmişlerdi. Başta Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Remzi Sanver, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Göksel Aşan, MBA Programları Koordinatörü Prof. Dr. Metehan Sekban, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Emre Gönen gibi sevilen hocalar olmak üzere birçok akademik ve idari personel de mezunlarla buluşmak için bu fırsatı kaçırmamışlardı.

Daha renkli bir etkinlik alanı

Etkinlik geçtiğimiz yıl yapıldığı Haliç kıyısındaki amfi tiyatrodan E 1 binasının önüne taşınmıştı bu sene. Bir tarafta 100 yıllık yapıların, bir yanda ise modern fakülte binalarının yer aldığı geniş çimlik alan tam bir panayır havasına girmişti. Başta etkinliğin ana sponsoru Skoda’nın üç aracını teşhir ettiği standı olmak üzere diğer sponsorlar KLM Havayolları, Tommy Hilfiger ve Helen Harper standları BİLGİ mezunlarının buluşmasını renklendirdiler.

Remzi Hoca sahnede

Konser saati yaklaşırken etkinlik alanı artık iyice dolmuştu. Sahnede mikrofonu alan İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Serkan Memişoğlu ’07, katılımcılar ve sponsrolara teşekkür ettikten sonra, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Remzi Sanver’i sahneye davet etti. Mezunlara kısa bir konuşma yapan Remzi Hoca, onları her geçen gün büyüyen BİLGİ’nin etrafında daha da çok kenetlenmeye davet etti. Konuşmasının ardından, katılımcılardan toplanın kartvizitler arasından çekiliş yapan Remzi Hoca, KLM Havayolları sponsorluğunda Amsterdam’a gidecek üç şanslı BİLGİ’liyi de tespit etmiş ve biletlerini takdim etmiş oldu.

Ve Bedük sahnede…

Konuşmalar ve çekilişin ardından 20:30’da sahne alan Bedük tam bir saat boyunca sahnede kalarak BİLGİ’lileri hareketli müziğiyle coşturdu. Bu saatlerde etkinlik alanı tam bir festival alanına dönmüş gibiydi. Birçok mezun eski May Fest’leri anmadı değil konser esnasında. Konserin 21:30’da son bulmasının ardından mezunlar hep beraber Otto’da Ballantines’in katkılarıyla düzenlenen After Party’ye geçtiler. Burada da Jukebox’ın yaptığı cover’lar ile eğlenen BİLGİ’liler, gecenin geç saatlerine kadar Santral’den ve arkadaşlarından ayrılmadılar.

Fotoğraflar Bilgim Facebook sayfalarında!

Powered by Openmedia