Kariyer yolculuğunda yeni bölümler

Bugüne kadar 45 yüksek lisans programıyla 5 binin üzerinde mezun veren İstanbul Bilgi Üniversitesi 7 yeni yüksek lisans programı daha açtı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü çatısında

yüksek lisans ve doktora eğitimi veren İstanbul Bilgi Üniversitesi, alanlarının önde gelen akademisyen ve profesyonellerinden oluşan öğretim kadrosuyla kariyer yolculuğuna yön veriyor. Yeni iş dünyasının yönetim, bilgi ve ilişki süreçlerine uyum sağlayan programlarıyla, öğrencilerinin hedeflerine hızla ilerlemesini amaçlayan BİLGİ’de yüksek lisans bölümlerine kayıtlar devam ediyor.

BİLGİ, birbirinden farklı alanda 45 yüksek lisans programına bu yıl yenilerini ekledi. Öğrenciler, yeni açılan Sosyal Projeler ve STK Yönetimi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi (Uzaktan Eğitim) ve Sosyoloji programlarına güz döneminde kayıt yaptırabilecek.

Birbirinden Farklı Alanda 7 Yeni Bölüm

BİLGİ, “Sosyal Projeler ve STK Yönetimi” yüksek lisans programıyla STK’ların yetişmiş insan kaynağı gereksinimi ile bu alanda yürütülecek kaliteli akademik çalışmalara katkıda bulunmayı hedefliyor.

“Sosyoloji” yüksek lisans programıyla, araştırma merkezlerinde çalışmak isteyen ya da içinde yaşadığı toplumla ilgili derinlikli ve kavrayıcı bir perspektife ulaşmak isteyen kişilere ihtiyaç duydukları teorik ve metodolojik araçları sunuyor.

Sağlık alanında yeni atılımlar yapan BİLGİ, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile sağlık bilimleri dallarında seçkin öğretim elemanları, bilim uzmanları, araştırmacılar ve sektör profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu yıl açtığı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Yüksek Lisans Eğitim Programı ile büyük bir hızla gelişme gösteren ve çeşitli uzmanlık alanları oluşan fizyoterapi mesleğine duyulan ihtiyacı karşılamayı hedefliyor.

Türkiye’nin her yerine ulaşmak ve kaliteli bir eğitim vermek isteyen İstanbul Bilgi Üniversitesi, online eğitim programlarına bir yenisini ekledi. Bu yıl açtığı online İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans programı ile Türkiye’nin dört bir yanında İK’nın tüm yönlerine hâkim olan ve stratejik düşünebilmeye önem veren profesyoneller yetiştirecek.

Fen Bilimleri Enstitüsü’nün yıllardır başarılarıyla kendinden söz ettiren programlarına bu yıl “Enerji Sistemleri Mühendisliği”, Elektrik- Elektronik Mühendisliği ve Biyomedikal Mühendisliği programları eklendi.

Powered by Openmedia