Önceliği müşteri memnuniyetini artırmak

Hakan Satıcı – İşletme-İktisat 2006 – Garanti Bankası Müşteri Memnuniyeti Müdürlüğü Supervisor

Henüz okurken profesyonel ve kurumsal dünya ile tanıştı. Ne istediğine karar vererek çıktığı kariyer yolunda birçok başarıya imza atarak yükselmeye devam ediyor.

Profesyonel anlamda çalışma hayatına henüz öğrenciyken Turkcell’in Müşteri Hizmetleri departmanında başlayan Hakan’ın amacı kurumsal bir firmayı tanıyıp mezun olduktan sonra hangi alanda çalışacağına karar vermek ve profesyonel anlamda iş tecrübesi kazanmaktır. Turkcell’de göreve başladıktan bir buçuk yıl sonra ekip liderliği pozisyonu için aday havuzuna alınır ve 50 kişinin arasından başarılı olarak yöneticilere yönelik iki aylık sıkı bir eğitim programının ardından ekip liderliğine terfi eder. Burada çalışırken okulda öğrendiklerinin teoride nasıl uygulandığını görüp kurumsal bir firma içerisindeki departmanları ve farklı rollerin gerektirdiği nitelikleri öğrenen Hakan mezun olduktan sonra ne yapmak istediğine de yine burada karar verir. Mezun olduktan sonra vakit kaybetmeden askere gider ve yaklaşık dört yıl çalıştığı Turkcell’den bu nedenle ayrılır.

Fark yaratabilmek için çalışıyor

Askerden döndükten sonra sıkı bir iş arayışına giren Hakan “Ben hep yeni fikirler üretmek için çalıştım. Fikirlerin hayata geçtiğini görmek benim için en önemli motivasyon kaynağıydı” der ve finans sektörüne yönelir. 2007 yılında Deutsche Bank ve Doğan Grubu’nun ortaklığında kurulan Türkiye’nin ilk Mortgage Şirketi DD Mortgage’ta göreve başlar. Burada CRM ve müşteri hizmetlerinden sorumlu uzman olarak çalışır. Şirketin yaklaşık 30 kişilik kurucu ekibinde yer alan az sayıdaki kişilerden biri olma şansını yakalayan Hakan, şirketteki ikinci yılında terfi ederek müdür yardımcılığına yükselir. Kariyerine finans sektöründe devam etmeye karar verdiğinde Mortgage dışındaki finans ürünlerine de hakim olması gerektiğine inanarak yeni bir iş arayışına başlar. DD Mortgage’da yaklaşık üç yıllık çalıştıktan sonra bugünkü adı Burgan Bank olan Eurobank Tekfen’in Bireysel Bankacılık Pazarlama ve İş Geliştirme biriminde göreve başlar. Burada bireysel krediler, mevduat ve yatırım ürünleri ile CRM’den sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışır. “Küçük ölçekli bir bankada çalışmanın sağladığı en önemli avantaj birden fazla ürünle ilgileniyor olmamdı ve bu tam da benim iş değişikliği yapmak istememin nedeniydi” diyen Hakan bu avantajı iyi değerlendirerek görev aldığı süre boyunca hem müşterilere yönelik pazarlama faaliyetleri hem de şubelere yönelik satış kampanyaları ile banka içerisinde bireysel bankacılık gelirlerinin artırılmasına önemli katkı sağlar. Burada da yaklaşık dört yıl çalıştıktan sonra daha önce birlikte çalıştığı yöneticilerinden birinden yeni kurulan bir ekibin başına geçmek için teklif alır ve 2013 yılı sonunda Garanti Bankası Müşteri Memnuniyeti Birimin Proje Yönetimi Ekibi Supervisor’ı olarak yeni görevine başlar. Garanti Bankası’nda  görevi gereği öncelikli hedefi müşteri memnuniyetini artırmak. Bu kapsamda gerçekleştirilen analizleri projelendiriyor ve projelerin hayata geçirilmesinde aktif rol alıyor. “Arkanıza baktığınız zaman anlatabileceğiniz başarı hikayelerinizin olması gerekiyor. Bunu sağlamak adına hep fark yaratmak için çalıştım” diyen Hakan kariyer anlamında bunun karşılığını aldığını düşünüyor.

BİLGİ mezunu olmak fark yaratır

Kariyer koşuşturmacası devam ederken özel hayatında da hızla ilerleyen Hakan 2008 yılında kendisi gibi bir bankacıyla evlenir. Bugün Hakan’ın biri 5 diğeri 1 yaşında iki dünya tatlısı oğlu var. BİLGİ mezunu olarak kendini bir marka elçisi olarak gören ve okulu en iyi şekilde temsil etmenin bu değeri daha da yukarılara taşıyacağına inanan Hakan “Okuldayken hocalarımızın söylediği bir söz vardı. Kariyeriniz plastik bir top gibidir düşürseniz de yeniden yakalarsınız ama aileniz kristalden bir top gibidir ve düşürdünüz mü telafisi yoktur” diyor ve yoğun iş ortamında bunu uygulamak zor olsa da boş vakitlerinin tamamını eşi ve çocuklarına ayırmaya çalışıyor. Eşinin doktora yapması nedeniyle son dönemlerde çocuklarıyla daha fazla ilgilenmesi gerekse de bundan büyük keyif alıyor ve özellikle de son iki yıldır büyük oğluyla baba-oğul kayak tatiline çıkmayı ihmal etmiyor.

Powered by Openmedia