Bilgim Academy

Bilgi mezunlarının ve öğrencilerinin yaşam boyu eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için artık Bilgim Academy var. 10 programla başlayan akademi bir sene içerisinde 20 programa ulaşmayı hedefliyor.

Bilgi mezunlarının İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği (Bilgim)’nden talepleri arasında ilk sıraları hep mezunlarımızın iş hayatındaki gelişimleri için yapılabilecek çalışmalar alıyordu. Bilgim yönetimi; eğitim programları, seminerler, deneyim paylaşımları gibi talepleri kurumsal bir çatı altında profesyonel bir yaklaşımla karşılayabilmek için geçtiğimiz aylarda dernek bünyesinde bir eğitim şirketi kurmaya karar verdi. Bu kararla birlikte yoğun çalışmalar sonucu Bilgim Akademi Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. (Bilgim Academy), İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin de destekleriyle hayata geçti. Merkezi Bilgim’in Kuştepe ofisinde olan Bilgim Academy, bünyesindeki 3 akademide açılan 10 program ile 18 Ekim’de birinci dönem eğitimlerine başlıyor. Bilgi’nin Dolapdere Kampüsü’nde hafta içi akşamları ve haftasonu gündüzleri gerçekleşecek eğitimler potansiyel katılımcıların iş ve diğer eğitim programlarını aksatmayacakları şekilde tasarlandı.

Yaşam boyu eğitimde Bilgi farkı

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yüksek öğretim alanındaki başarılarını yaşam boyu eğitim çalışmalarında sürdürmek istediklerini açıklayan Bilgim Academy Koordinatörlerinden Erkan Türk, yaptıkları ön pazar araştırması sonucu en çok talep edilen 10 programı ilk dönemde açmayı uygun gördüklerini belirtti. Dil Akademisi’nde İspanyolca, Fransızca, Rusça, Almanca; Kişisel Gelişim Akademisi’nde Diksiyon ve Etkili Konuşma, Girişimcilik, Aile Şirketlerinde Yönetim; Mesleki Eğitim Akademisi’nde ise Forex, Dış Ticaret, Pazarlama kursları açıldı. Tüm programları başlangıç seviyelerinden eğitime başlayacak giriş programları olarak tasarladıklarını belirten Türk, dil kurslarının bir yıla yayılan 10 kurluk bir süre sonunda tamamlanacağını, diğer kursların ise bir-iki aylık sürelerde tamamlanarak yeni dönemlerin açılacağını dile getirdi.

İleri programlar da açılacak

Birer başlangıç programı olarak tasarlanan kursların önümüzdeki dönemlerde ileri seviyelerinin de açılacağını belirten Erkan Türk, ilk dönemde açılan kursların yanında yine çok ilgi çekeceğini düşündükleri 10 yeni programın da hazırlıklarını sürdürdüklerini açıkladı. Tasarlanan bu yeni programların birinci dönem sürecinde duyurulacağını dile getiren Türk, talep olması halinde daha butik gruplara da bu eğitimlerin verilebileceğinin altını çizdi. Erkan Türk hedeflerinin Bilgim Academy’yi önümüzdeki üç yıl içerisinde İstanbul’da en kaliteli yaşam boyu eğitim programlarını veren eğitim kurumları arasına sokmak olduğuna işaret ederek, bu vizyon ile Türkiye’de kendi alanlarında önde gelen isimlerin danışmanlığında programları tasarladıklarını ve eğitmenleri uzun görüşmeler sonucu seçtiklerini belirtti.

Bilgi mezunları tecrübelerini aktaracaklar

Programların eğitmenleri olabildiğince Bilgi mezunlarından seçilmiş. Her biri iş dünyasında değişik alanlarda yöneticilik yapan bu Bilgi mezunları bugüne kadar iş dünyasında edindikleri bilgi ve tecrübelerini bu sayede öğrenciler ve diğer mezunlarla paylaşma imkanına da kavuşacaklar. Bilgi’nin de öteden beri gerçekleştrmeye çalıştığı bu geriye bilgi aktarımı da Bilgim Academy sayesinde sağlanmış olacak.

Danışmanlar arasında Prof. Arman Kırım ve Oğuz Satıcı da var

Programların tasarımında katkılarıyla Bilgililere destek olan danışmanlar eğitimler sürecinde ise katılacakları seminer derslerle programların önemli bir parçası olacaklar. Girişimcilik Programı’na katılanlar Türkiye’de şimdiye kadar en çok satan iş kitabı Mor İneğin Akıllısı’nın yazarı Prof. Arman Kırım’dan, Dış Ticaret Programı’na katılanlar ise Türkiye İhracatçılar Meclisi Onursal Başkanı Oğuz Satıcı’dan ders alma imkanı bulacaklar.

Tüm Bilgililere % 15 indirim

Programların ücretleri, değişik kurumlar tarafından yürütülen muadil kurslara nazaran daha uygun. Bilgi mezunları, çalışanları ve öğrencileri içinse programlar % 15 indirimli. Katılımcılar ödemelerini ister banka havalesi isterlerse de kredi kartı ile yapabiliyorlar. Bilgim Academy kredi kartı ile ödemelerde cüzi vade farklarını ekleyerek 10 taksite kadar taksit imkanları sunuyor. Programlar başlamadan iki gün öncesine kadar kayıt yaptırmış olanların kayıtlarını iptal ettirip yaptıkları ödemeleri geri alma imkanı var. Programlar başladıktan sonra ise ilk hafta sonunda eğer programdan ayrılmak isterlerse sadece bir haftalık ödemelerini bırakarak tüm ödemelerini geri alabiliyorlar. Bilgim Academy derslerde kullanılacak kitap ve diğer tüm eğitim materyallerini de ekstra bir ücret talep etmeden katılımcılarına tedarik ediyor.

Katılım sınırlı, acele edin!

Programlarda eğitimlerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için katılımlar tüm kurslar için sınırlı tutulmuş. En az 7 kişinin katılımı ile açılacak programlarda verilecek eğitimin özelliğine göre kontenjanlar 15 veya 20 kişi ile sınırlandırılmış. İstisnai durumlar dışında bu kontenjanların aşılmayacağını dile getiren Program Koordinatörü Erkan Türk, programlarla ilgilenenlerin erkenden programlara kayıtlarını yaptırmalarını tavsiye ediyor.

***KUTU***

ÜÇ AYAKLI EĞİTİM SİSTEMİ

Bilgim Academy’de Dil Akademisi dışındaki programlarda her program üç ayaklı bir yönetimle yürütülüyor. Bu üç ayak program koordinatörlüğü, program danışmanlığı ve program eğitmenliği.

Program Koordinatörü: Her programın Bilgim Academy’de bir koordinatörü var. Bu koordinatörler programların müfredat dahilinde işlemesi için tüm süreci yakından takip ediyor. Öğrencilerin düzenli katılımlarını sağlayıp, programın teknik ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Eğitimin düzenli bir şekilde işlemesinden koordinatörler sorumlu oluyor.

Program Danışmanı: Danışmanlar, programların içeriğinin oluşturulmasında bilgi birikimleri ile en iyi programın şekillendirilmesi için yönlendirici oluyorlar. Hepsi kendi alanlarında önemli başarılara imza atmış bu danışmanlar iş dünyasının da önde gelen yöneticileri arasından seçiliyor. Programların sonunda danışmanların da katılacakları seminer dersler düzenlenecek.

Program Eğitmeni: Eğitmenler hazırlanan programları öğrencilere aktaran eğitim ve iş profesyonellerinden oluşuyor. Eğitmenlerin hepsi eğitim verdikleri alanlarda profesyonel olarak çalışan başarılı isimlerden seçildiler.

PROGRAMLAR

DİL AKADEMİSİ

ALMANCA

Dünya ne kadar değişirse değişsin, Türkiye’nin en büyük ticaret partneri hala Almanya. AB’nin iki çekirdek ülkesinden biri olan Almanya hala dünyanın en büyük ihracatçısı konumunda. Bu da Almanların dilinin dünya üzerindeki en etkili dillerden biri olarak hayatını sürdürmesini sağlıyor. Almanca programı, dil bilgisi giriş seviyede olan herkesi, bir senede ileri düzeyde dil bilgisine ulaştırmayı hedefliyor.

Eğitmen:

Süre: 10 kur. Her bir kur 5 hafta ve 40 saat.

Saatler: Salı-Çarşamba-Perşembe 19:00-22:00 veya Cumartesi-Pazar 11:00-15:00

Ücret: Her kur 400 TL

FRANSIZCA

Türkiye’de finansın, sanayinin ve ticaretim öteden beri merkezinde hep Fransız firmaları oldular. Onların finans, ticaret ve sanayi şirketleri hala güçlerini koruyorlar. Başta hızlı tüketim ve kozmetik olmak üzere Fransız şirketleri otomotiv, perakende, lüks tüketim, finans, ilaç gibi sektörlerde Türkiye’deki en büyük yatırımcılar arasındalar. Öte yandan Fransa dünya turizmi ve modasının hala merkezi konumunda. Bunlar da Fransızcanın dünyadaki en etkili dillerden biri olarak hayatını sürdürmesini sağlıyor.

Eğitmen:

Süre: 10 kur. Her bir kur 5 hafta ve 40 saat.

Saatler: Salı-Çarşamba-Perşembe 19:00-22:00 veya Cumartesi-Pazar 11:00-15:00

Ücret: Her kur 400 TL

İSPANYOLCA

İspanyolca bugün batıda en yaygın kullanılan diller arasında. Bu yaygınlığın iki kaynağı var. Biri İspanyolların tarihlerindeki emperyal yayılmaları, diğeri ise son dönemde İspanyol firmalarının özellikle perakende alanında hızlı bir gelişim göstermeleri. Başta hazır giyim ve perakende olmak üzere birçok sektörde dış ticaret alanında uzmanlaşmak isteyenler için İspanyolca bilgisi büyük fırsatlar sunuyor. Turizm alanında da Akdeniz’de Türkiye’nin en büyük rakiplerinden olan İspanya, bu alanda kariyer hedefleyenlerden öncelikle İspanyolca bilgisi beklemekte.

Eğitmen:

Süre: 10 kur. Her bir kur 5 hafta ve 40 saat.

Saatler: Salı-Çarşamba-Perşembe 19:00-22:00 veya Cumartesi-Pazar 11:00-15:00

Ücret: Her kur 400 TL

RUSÇA

Rusya, Türkiye ile hem turizm, hem dış ticaret hem de enerji alanında hızla artan ilişkileriyle bölgede eski gücünü tekrar toplamakta. Bu defa Rusya sadece bir siyasi güç değil aynı zamanda bir pazar ve çalışma alanı olarak, ticari bir güç olma yolunda da ilerlemekte. Rusça programı bu uyanan dev ile değişik alanlarda iş ilişkisi kurmak isteyenler için sıfırdan ileri seviyeye kadar bir eğitim vermeyi hedefliyor.

Eğitmen: Jülide Julia Tuna

Süre: 10 kur. Her bir kur 5 hafta ve 40 saat.

Saatler: Salı-Çarşamba-Perşembe 19:00-22:00 veya Cumartesi-Pazar 11:00-15:00

Ücret: Her kur 400 TL

KİŞİSEL GELİŞİM AKADEMİSİ

DİKSİYON VE ETKİLİ KONUŞMA

Diksiyon eğitiminde, kelimelerin doğru telaffuzu, vurgulu ve uygun tonda konuşmak, toplum önünde konuşma yapabilmek ve heyecanı kontrol altına almak gibi hayatımızın her alanında karşımıza çıkabilecek konular üzerinde eğitimler veriliyor. Bu eğitimle hızlı konuşan katılımcıların konuşmalarının yavaşlatılması, konuşma sırasında heyecanlanların çeşitli ses-nefes egzersizleri ile heyecanının kontrol altına alınması amaçlanıyor. Türkçe’yi daha vurgulu, uygun tonda ve anlaşılır konuşabilmelerini sağlamak amaçlanıyor. Bütün bunlara ek olarak, iletişim sürecinin önemli bir parçası olan beden dili üzerine de bu programda dersler veriliyor.

Eğitmen: Demet Kilerci

Süre: 8 hafta ve 32 saat.

Saatler: Salı-Perşembe 19:00-21:00 veya Cumartesi 12:00-16:00

Ücret: 750 TL

GİRİŞİMCİLİK

Birçok insan için iyi işleyen bir çarkın iyi işleyen bir dişlisi olmak hayatta büyük bir mutluluk kaynağıdır. Ancak bazıları yeni çarklar yaratmak ve kendi çarklarını çevirmek isterler. Böyle insanlara biz girişimci diyoruz. Girişimciler olmasaydı ne yeni iş alanları ve iş kolları ne yeni iş fikirleri ne de yeni istihdam alanları açılabilirdi. Peki girişimcilik doğuştan mı kazanılan bir beceri yoksa sonradan öğrenilebilir mi? Girişimciliğin temelde insanların içinden gelen bir dürtü olduğu kabul edilse de başarılı bir girişimci olmak için birçok alanda beceri sahibi olmak gerekiyor. Doğru fikrin bulunmasından, doğru zamanın tespit edilmesine, gerekli finansmanın sağlanmasından bulunan fikrin fiziki olarak hayata geçirilmesine kadar girişimcilerin öğrenmesi gereken çok şey var. Girişimcilik programı kendi iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlere zaman kaybetmemeleri için adım adım ne yapmalarını ve ne yapmamalarını anlatıyor.

Danışman: Prof. Dr. Arman Kırım

Eğitmenler: Ahmet Emre Sarı ve Tolga Tatari (Markafoni kurucuları), Aslı Gökdere (Evimizinherşeyi.com kurucusu), Arda Türkmen (Leblon ve Roka Davet kurucusu), Merve Emek (SMM Denetim ortağı), iş dünyasından başarılı girişimciler

Süre: 8 hafta ve 24 saat

Saatler: Çarşamba 19:00-22:00

Ücret: 400 TL

AİLE ŞİRKETLERİNDE YÖNETİM

Bir aile şirketinin uzun vadede başarısını belirleyen şartların başında ikinci ve hatta üçüncü jenerasyonun şirket yönetimini başarı ile devralması geliyor. Bazı şirketler bu geçişleri kurumsallaşarak aşmayı başarırlar ancak bazıları bu süreçlerde sınıfta kalırlar. Bu durumda da kaybeden en çok şirketin kendisi olur. Bu geçişleri başarılı bir şekilde yönetemeyen şirketler hem zaman hem de para kaybederler. Kimi zaman bu sıkıntılar aile içinde başka sorunlara da yol açar. Aile şirketlerinde yönetim programı, bu geçişleri en az sancı ve en çok kazanç ile sağlamaları için ailelerin ikinci veya üçüncü kuşak bireylerini eğitmeyi amaçlıyor.

Eğitmenler: Gökhan Erdem (Genpa), Ali Ocaklı (Skoda Türkiye-Yüce Auto), Adil Dindar (Koska Helvacısı), Emre Tekinalp (Tadım Kuruyemiş), Evrim Aras Sağıroğlu (Aras Holding), Mert Vardar (Jolly Tur), Selim Eruslu (Eryap Plastik), Funda Acar (Acarlar), Kerim Barış Yücealpan (Fatoş Triko)

Süre: 8 hafta ve 24 saat

Saatler: Perşembe 19:00-22:00

Ücret: 500 TL

MESLEKİ EĞİTİM AKADEMİSİ

FOREX

Bu program son dönemde özellikle bireysel yatırımcıların da geniş ölçekte ilgilendiği forex işlemlerinin işleyişini aktarmanın yanı sıra işlem yaparken kullanılan temel ve teknik analiz tekniklerini aktaracak, para yönetimi ve işlem disiplini gibi konulara eğilerek uygulamaya dönük bilgi sağlayacak. Katılımcıların, program sonunda; temel ve teknik analiz teknikleri ile öngörü yapabilme, para yönetimi metotları ile risk yönetimi kabiliyetlerini kazanmaları hedeflenmekte. Programda örnekli anlatımların yanı sıra katılımcılara dağıtılan vakalar üzerinden öngörü yapmaları istenecek, simülasyonlarla gerçek ortamda stres altında karar verme yetenekleri test edilecek.

Danışman: Prof. Dr. Kerem Alkin – İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Bloomberg HT Ekonomi Direktörü

Eğitmen: Fatih Yeğenoğlu – EcoYatırım Kurucu Ortağı, Okan Üniversitesi Finansal Riskleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Analisti

Süre: 8 hafta ve 24 saat

Saatler: Perşembe 19:00-22:00

Ücret: 500 TL

DIŞ TİCARET

Bugün dünya ekonomisini belirleyen iki temel dinamikten biri uluslararası finans piyasaları diğeri de dış ticarettir. 12 trilyon dolarlık dünya ticaret pastasından her ne kadar Türkiye 250 milyon dolar ile küçük bir pay alsa da bu pay 2002 yılından bu yana hızla artmaktadır. 100 milyar doları aşan ihracat ve 150 milyar dolara yakın ithalatı ile Türkiye bölgesindeki en büyük ticari gücü oluşturmaktadır. Bu potansiyel Türkiye’de dış ticareti en önemli mesleklerden biri yapmaktadır. Dış Ticaret programının iki temel amacı vardır. Birincisi pratikte katılımcılara ithalat ve ihracat işlemlerini öğretmek, ikincisi ise Türkiye’nin dış ticaret potansiyelleri hakkında ufuk açıcı bilgileri paylaşmak.

Danışman: Oğuz Satıcı (TİM Onursal Başkanı)

Eğitmen: Dr. Bülent Balyemez – İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

Süre: 8 hafta ve 80 saat

Saatler: Cumartesi ve Pazar 10:00-15:00

Ücret: 990 TL

PAZARLAMA

İletişim dünyasının en temel yasası şudur. “Ne olduğunuz değil önemli olan nasıl algılandığınızdır.” Bu yüzden ürün veya hizmetiniz ne kadar iyi olursa olsun, pazarlamanızı iyi yapamazsanız en iyi fikirleri çöpe atmış olursunuz, hem de büyük yatırımlar yaparak. Pazarlama programı, hangi sektör olursa olsun kendisine pazarlama alanında kariyer çizmek isteyenlere başlangıç niteliğinde bir program. Program pazarlamanın Türkiye’de hangi sektörlerde nasıl yürütüldüğünü sektör uzmanlarından katılımcılara aktarmayı amaçlamaktadır. Kariyerlerinin başında gelecekte yapacakları işe adımlarını daha sağlıklı ve sağlam atmaları için katılımcılara geniş bir vizyon sunmayı hedefliyor.

Eğitmenler: Yüce Zerey (Coca-Cola), Burcu Yatmazoğlu (Hilton), Fatih Çetinkaya (Solgar), Çiğdem Tüzüner (PerfettiVanMelle), Gonca Bozkurt (Eczacıbaşı), Petek Aksoy (İstanbul Bilgi Üniversitesi), Esra Deniz (Ülker), Selin Takcı (Efes Pilsen), Demet Ercan Esen (McDonalds), Sena Ertem (Markafoni), Seda Bur (Swatch), Mennan Gökçeimam (Iglo), Belma Şahin (Superonline), Aylin Sütlaş (Puma), Müge Ulusaler (Collezione), Melis Çetin (Bilkom), Can İsmigüzel (Bang&Olufsen)

Süre: 8 hafta ve 24 saat

Saatler: Salı 19:00-22:00

Ücret: 400 TL

***KUTU***

Bilgi almak ve kayıt olmak için:

www.bilgimacademy.com

info@bilgimacademy.com

Çiğdem Uzun

(212) 311 63 90

Erkan Türk

(507) 669 35 02

Powered by Openmedia