Keşif rotası: HİNDİSTAN

Hindistan’ın kuzeybatısında büyük bir çölden oluşan ve bir yani Delhi’ye bir yanı Pakistan’a uzanan bölgesi Rajasthan, Hindistan’ın popüler bölgesi haline geldi. Condé Nast önerisi bu bölgede 2.3 milyon insan yaşıyor. Muson yağmurları, Bengal Kaplanları, muhteşem mimarisi olan otelleri ve doğasıyla yeni keşfimiz Rajasthan…

TAJ RAMBAGH PALACE

Lokasyon: Jaipur

Gecelik Fiyat: 370-4.300 Dolar

İki asır boyunca Jaipur kraliyet ailesinin sarayı olan Taj Rambagh, 1925 yılında Jaipur’un Maharaja’sının sarayı haline geliyor. 1957 yılında Maharaja Sawai Man Singh II tarafından, 172 yıllık bir saraydan dönüştülen otelin 79 odası var. Jackie Kennedy’nin de zamanında kaldığı otelde yüzyıllardır kraliyet ailesi mensupları kalıyor. En iyi odalar, yüksek tavanlı, yerler ahşap kaplı ve bahçe manzaralı olan ikinci katta ancak 500 metrekareden büyük olan odalar da mevcut.

tajhotels.com

TAJ LAKE PALACE

Lokasyon: Udaipur

Gecelik fiyat: 370-10.150 Dolar

Pichole Gölü’nün üzerindeki 83 odalı Taj Lake Palace, Hindistan’ın en çok fotoğraflanan otellerinden biri olma unvanını taşıyor. Gösterişli bir botla karadan alınıp otele getirilen misafirleri, isteğe bağlı olarak havaalanından da vintage arabalarla alıyorlar. Kendisi de bir tekne olan SPA bölümü özellikle meşhur. Dünyanın en romantik otellerinden biri sayılan Taj Lake Palace’ın tarihi 18. yüzyıla kadar dayanıyor. Otelde özel uşakların her türlü isteğinizi yerine getirdiği Taj Lake, masallardaki gibi bir atmosfere sahip.

tajhotels.com

DEVI GARH

Lokasyon: Delwara

Gecelik fiyat: 330-1.350 Dolar

Dışarıdan bakıldığında çölde bir kaleyi anımsatan Devi Garh, 1760’larda inşa edilmiş. İçinde 39 çağdaş tasarımlı odası olan otel, Hindistan’ın eksantrik havasını da ysnısıtıyor. Değişik şekillerin kullanıldığı dekorda, tamamen duvarsız Aravalli Tepeleri manzaralı duş dikkat çekici. Otel, misafirlerin isteğine bağlı olarak günlük geziler düzenliyor.

deviresorts.com

AMANBAGH

Lokasyon: Ajabgarh

Gecelik fiyat: 550-1.250 Dolar

40 odalı Amabagh Resort, sonradan inşa edilmiş bir binanın nasıl tarihi bir saray gibi olabileceği konusunda önemli bir örnek. Moghul Dönemi’nden ilham alınarak tasalarlanan otelin çok büyük ve bakımlı bir de bahçesi var. Otelin restoranında Hindistan mutfağı dışında yemekler de var. Ayrıca bir kütüphane, butik, SPA ve yüzme havuzu var. Otelin, dünyanın en önemli seyhat dergilerinden de onlarca ödül aldığını hatırlatalım.

amanresorts.com

Nelere dikkat edin?

01>Taksilerin önerdiği dükkanlara girmemeye…

02>Lonely Planet olmadan Hindistan’a gitmemeye…

03>Sokaktan yemek yememeye…

Powered by Openmedia