Puro içmenin kuralları

Puro içen ve bunu yaparken iğreti durmayan birini gördüğünüzde, kafanızın içindeki sınıfsal sıralamada, nedense bir anda en tepeye tırmanır puro içicisi. Patronların keyfi olarak da bilinen puro ise tamamen bir stil mevzusudur. Şayet puro içecekseniz, bunu stiline uygun yapın yoksa bu sevdadan vazgeçin! İşte puro içmeden önce bilmeniz gereken ve ihtiyacınız olan her şey…

1 – Çakmak

Puro yakarken kibrit veya gazlı çakmak kullanılmamalıdır. Aksi taktirde gazın/kibritin kokusu tütünün aromasını bozar. Puro için özel üretilen ve gaz kokusu bırakmayan bir çakmak kullanmalısınız.

Zippo BLU Butane

64.95 Dolar

zippo.com

2 – Gift set

Puro içmeye yeni başlayanlar için bir hediye seti arıyorsanız, puro kutusu, puro makası ve çakmağı olan zarif bir ürün seçin. Tarz sahibi olmak içinse paslanmaz çelik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Brink

Bun Design

3 – Kitap

Assouline Publishing’ten çıkan Cigar Style, krallardan devlet başkanlarına, sanatçılara puronun tarihini ve stilini anlatıyor.

Cigar Style

18.95 Dolar

assouline.com

4 – Puro kutusu

Puro içecekseniz ve bunu dışarıda yapacaksanız stil sahibi bir puro kutunuz mutlaka olmalı. Deri ve tüm aksesuarlar için cepli modeller ideal.

Sagaform

129 TL

Nuxx

5 – Outdoor

Outdoor düşkünleri için Victorinox’un çok amaçlı çakısının, puro makaslı versiyonunu öneririz.

Victorinox Cigar Cutter Alox

Puronun en yakın dostu kim?

Rakı mezesiz, şarap peynirsiz içilmezse puronun da yakın dostları var. Tütünün gerçek aromasını ortaya çıkarmak için mutlaka puroyu malt viskiyle içmelisiniz. Dünyanın en iyi İskoç malt viskisi Glenmorangie’nin 25 yıllık malt viskisi önerimiz. Viski içmek istemeyenlerse espresso tercih edebilir.

Powered by Openmedia