Lüks ve gizli…

Dünyanın en ünlü spa’larıyla ilgili onlarca makale okumuşsunuzdur. Ama iddia ediyoruz bu spa’ları duymadınız. Çünkü onların alamet-i farikası, kendilerini gizli tutmaları, özel ve gözlerden uzak lokasyonları ve tabii ki hizmet kalitesinde sınır tanımamaları…

01 – SOUTHERN OCEAN LODGE SPA RETREAT

Lokasyon: Avusturalya, Kangaroo Island

Fiyat: 160-570 Dolar

Burayı en özel yapan şey kuşkusuz doğanın tam da göbeğinde olması… Üç spa odası da deniz manzaralı ve alabildiğine sessiz. Duşlardan akan su ise yağmur suyu. Kullanılan ürünlerin tamamı Li’Tya marka. Li’Tya markalı organik ürünler, Avusturalya’da yerli kaynaklar kullanılarak üretiliyor. Bunun dışında ise yerli ve geleneksel malzemeler kullanılıyor. En popüler seanslar ise, Avusturalya Taş Terapisi, hamile masajı, ‘The Dreaming’ adı verilen ve 3 saat süren komple yüz ve vücut bakımı ve çiftlere özel 2 saatlik ‘A Touch of SOL’.

southernoceanlodge.com.au

02 – LE COUVENT DES MINIMES SPA BY L’OCCITANE

Lokasyon: Fransa, Mane

Fiyat: 55-280 Euro

L’Occitane bakım ürünleri markasının ilk spa merkezi Le Couvent Des Minimes Spa, 700 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor. Gününe göre renk değiştiren suyuyla kromoterapi banyosu, hamam, sauna gibi bölümlerin dışında altı kabin var. Merkezin en çok rağbet gören seansı, gençleştirme özelliğiyle ‘The Immortelle Secret to Youth’. ‘Immortelle’in ise ‘ölmezotu’ adındaki bir bitki olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bir diğer özel tedavi ise bölgenin kendine has üzümlerinin çekirdek ve posasıyla yapılan ‘L’Occitane Signature Grape Cure’.

couventdesminimes-hotelspa.com

03 – SENSE AT ROSEWOOD MAYAKOBA

Lokasyon: Meksika, Riviera Maya

Fiyat: 25-895 Dolar

Rosewood Mayakoba Resort’ın içinde bulunan spa, otelden bir lagünle ayrılıyor. Her misafir buraya vardığında, iyileştirici özelliği bulunan tatlı ve yeşil bir çimen suyuyla karşılanıyor. 12 tedavi odası, tropik orman manzaralı. Buraya özel ‘Mayakoba Ancient Massage’ın her seansı ayak banyosuyla başlıyor. Ardından masaj, şifalı bitkilerle yapılan tedavi ve rahatlamayla sonlanıyor. Ardından da özel içecekler ve yerel meyvelerle detoks süreci başlıyor.

rosewoodmayakoba.com

04 – SIX SENSES DESTINATION SPA

Lokasyon: Tayland, Phuket

Fiyat: 1.800-15.000 Tayland Bahtı (yaklaşık 56-465 Dolar)

31 odalı SixSenses’e Phuket’ten kalkan bir botla gidiliyor. Spa; Tayland, Çin, Endonezya, Hindistan olmak üzere dört bölüme ayrılmış. Her birine bu bölgelerin özel tedavileri uygulanıyor. Yemeklerinizin spa tedavinize göre ayarlandığı ve dilerseniz sportif programlardan da yararlanabileceğiniz merkezde Kutsal Fitness, Entegre Sağlık ve Spa anlayışları birarada…

sixsenses.com

Evde spa keyfi için…

01 Floreo Çim Habitat

02 Junes Mum Habitat

03 Gelicity Jelly Spa Bath Firebox

04 Küvet sehpası Bun Design

05 Savannah Mum&Tütsü seti Habitat

Powered by Openmedia