Delicatessen

Nişantaşı Mim Kemal Öke Caddesi’de açılan Delicatessen, Tünel’den sonra yeni yerinde iyi yemek ve iyi şarap kombinasyonuna harika bir dekorasyonu da ekleyerek iş çıkışlarına ya da hafta sonlarına keyif katmaya devam ediyor.

LOKASYON

Delcatessen, Nişantaşı’nda konuşlandığı yer itibariyle ayrıcalıklı bir mekan. Zira hem şehrin en çekici bölgelerinden birinde hem de Nişantaşı’nın (özellikle hafta sonları) kakafonisinden uzakta olmayı başarıyor. Üstelik Mim Kemal Öke Caddesi’nin nispeten daha yoğun olan üst tarafında da değil… Nişantaşı’nda sessiz sakin hem kafa dinleyip hem de iyi yemek yiyebileceğiniz bir yer pek olmadığından, lokasyonuyla Delicatessen rakiplerinden bir adım önde.

ATMOSFER

İçine girmenize gerek yok! Daha sokaktan geçerken yakalıyor sizi Delicatessen. Şöyle bir kafanızı uzatıp içine de bakma isteği uyandıran ahşap verandası, içeriye göz atınca sizi haklı çıkarıyor. Page Mimarlık’tan Zeynep Sayın’ın elinden çıkan Delicatessen’de ahşap hakim. Her şey o kadar ince düşünülmüş ki, bir iş çıkışı uğramak için uğradığınız Delicatessen’de kendinizi bir anda evinizde gibi hissedip uzun saatler kalabilirsiniz.

BAR

Söz konusu Delicatessen olunca bardan ziyade kavdan bahsetmek gerekiyor. 1000 şişelik bir kavı olan Delicatessen şarap konusunda oldukça iddialı. Ekip yemeğin yanında en en iyi gidecek şaraplar konusunda da size yardımcı oluyor. Haftanın yedi günü sabah 8’den gece 1’e kadar açık olduğu için, bir gece yarısı içkisi için de uğrayabilirsiniz…

MÖNÜ

‘Back to Basics’ anlayışıyla yaratılan mönü, sabah kahvaltısından akşam yemeğine, akşamüstü kokteylinden ‘5 çayı’na kadar bir günün içindeki tüm saat dilimlerine hizmet ediyor. Atıştırmalıklarıyla ünlü Delicatessen’de beğendiğiniz farklı malzemeleri, sosları, şarküteri ürünlerini ya da şarapları da satın alabilirsiniz. Ayrıca Delicatessen’e özel tasarlanan ‘Delicatessen Accessories’ serisinde, peynir ve şarküteri tahtalarından servis tabaklarına, fanuslardan pasta kaliplarina kadar sınırlı üretilmiş cam, ahsap ve seramik ürünler bulunuyor.

Mim Kemal Öke Caddesi No:19/1

Nişantaşı

(0212) 225 06 04

Powered by Openmedia