Ne varsa eskilerde var!

Nerede o eski Ramazanlar deyip geçmişe olan özlem satırları ile gözyaşlarını sele dönüştüreceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bugün eskiden konuşacağız evet ama eski hayatlar değil eskiyen eşyalar konumuz.

Bazı eşyalar vardır hani; atmaya kıyamazsınız, tam atacakken kıymete bindirirsiniz ve bir anda dudaklarınızdan şu kelime dökülüverir: “Yok yok, bu bir süre daha idare eder…” İşte böyle anlarda, mevcut eşyaları atmak yerine farklı kullanımları ile tanışabilir ve böylelikle onları atmak yerine evinizde farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bu uzun ve karışık cümlenin ardından konumuza geçelim en iyisi daha fazla karışmadan…

Maşanız mı eskidi?

Maşa, ah o yadigar maşa. Artık eski işlevini görmüyorsa, eliniz yenisine gidiyorsa o halde pratik bir kullanım ile başlayalım yazımıza. Eski maşanızı limon sıkacağı olarak kullanabilir böylelikle onu atmak zorunda kalmazsınız. Salata yaparken limonu bir saat sıkmak ile uğraşmak yerine, iliştirin maşanın sap kısmına hop oldu bitti.

Kemerlerinizi atmaya kıyamıyor musunuz?

O halde biz de üstüne otururuz. Eski kemerlerinizi fotoğrafta gösterildiği şekilde birbirine geçirebilir ve sonrasında yine fotoğrafta gördüğünüz şahane ve hafif Retro iskemleyi evinizin uygun bir köşesine koyabilirsiniz.

Akdeniz akşamlarından sıkıldınız mı?

Yaz vakti gitarı eline alan herkese otomatik yüklenir bu şarkı; akdeniz akşamları. Bir başka olduğundan mıdır nedir bilmiyoruz ancak gitarınız, telleri ile yollarını ayırmaya karar verdiyse sanırız size de bu vedaya yardımcı olmak düşer. Hadi gelin eski gitarınızdan duvar süsü yapalım. Nasıl mı? Fotoğraf fikir verebilir…

Bi’foto?

Hobilerinizden feragat etmek zorunda değilsiniz. Eskiyen kameralarınızı ya da fotoğraflarınızı değerlendirmek için yaratıcı bir yöntem diyebiliriz. Fotoğraf makinanızdan böyle bir salon lambası yapmak sizce de çok yaratıcı değil mi?

Kahve içerken elini mi yandı?

Yanmasın çünkü biz ona da bir çözüm bulduk; eski çoraplar. Eski çorabınızı kesip, kahve bardağınıza giydirebilirsiniz. Böylelikle hem eskiyi değerlendirmiş olur hem de kahvenizi sempatik bir görsellik eşliğinde içmiş olursunuz.

Tic tac?

Eski Tic Tac kutularını hatırlar mısınız? İçindeki nefis şekerleri bir güzel hüplettikten sonra kutularını atmak yerine bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Kurdelaları içine koyabilir ve karışmalarını engellemiş olabilirsiniz. Fena fikir değil sanki?

Bir ömrü kulaklık kaybederek geçirenler?

Kulaklığın huyundan mıdır suyundan mıdır bilinmez ama nedense kaybedilmeye meyilli eşyalar listesinde hep ilk sıralardadır. Daha küçük ve kolay bulunabilir olması bakımından sürpriz yumurtalardan çıkan kapları kulaklık kabı olarak kullanabilirsiniz. Renkli renkli sempatik de olur, hem de yer tutmaz.

Powered by Openmedia