Siz hiç 3 boyutlu Picasso tablosu gördünüz mü?

Teknoloji dünyasının yenilikleri sadece teknolojide değil sanatın birçok öğesine de sirayet etmiş durumda. Dijital sanatçı Omar Aqil’de ünlü sanatçı Picasso’nun eserlerini 3 boyutlu heykeller olarak yorumluyor.

Pakistan asıllı olan Omar Aqil Picasso tabloloruna Post-Modern bir yaklaşımla yeniden yorumluyor. Mimik olarak adlandırdığı heykel sergisinde 3D renderlarla eskiyi yeniye dönüştürüyor.

Picasso’nun eserlerinden rastgele seçimler yapan Omar, küçük dokunuşlarla kişiselleştirmelerde bulunmaktan kaçınmıyor. Eserlerde 20. Yüzyıl sanatıyla 21. Yüzyıldaki sanat anlayışının arasındaki teknoloji nüansını yakalayabilirsiniz. Picasso eserlerinde olan düzlüğün aksine heykellerin derinliğinde kaybolmanız mümkün.
7 yıllık reklam sektörü deneyimine sahip olan Omar, çoğunlukla soyut çizimler yaptığını ve deneysel projeleri sevdiğini söylüyor.

Omar Aqil Kimdir?

Pakistan asıllı olan dijital sanatçı Omar Aqil, geçmişten bu zamana kadar 35’im üzerinde 3 boyutlu eserler ortaya çıkarmıştır. Soyut çalışmaları seven sanatçı, içinde bulunduğumuz yüzyıla ayak uydurarak eserlerini 3D teknolojisiyle ortaya çıkartıyor.

Ethos, Type of Muscles ve Inside of the Studio çalışmalarını kültürel formları soyutladığı için daha çok sevdiğini belirtiyor.

Powered by Openmedia