“Amerika’da yüksek lisans yapmak istiyorum”

CANSU GÜNEL- İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümü Mezunu

“Amerika’da yüksek lisans yapmak üzere başvurular yaptım ve aralarında Harvard, Stanford ve Columbia Üniversitesi’nin yer aldığı birçok okula kabul edildim. Bu güzel haberleri almamda, ikinci ailem olan BİLGİ’deki hocalarımın rolü çok büyük.”

BİLGİ Hukuk Fakültesi’nden 2014 Güz Dönemi sonunda mezun oldum. Benim için Hukuk Fakültesi’nin en değerli yönü, bana kazandırdığı meslek kadar, bu mesleğin hakkını vererek icra edebilmem için bana doğru yolu gösteren ve beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan hocalarım oldu. Hocalarımın tecrübeleri ve ilgileri sayesinde, henüz fakültede öğrenciyken uluslararası bir hukuk bürosunun Brüksel ofisinde üç aylık bir staj yaptım. Ardından, Almanya’nın en saygın hukuk fakültelerinden biri kabul edilen Bucerius Law School’da bir dönem eğitim aldım. Bu gibi deneyimler yoluyla, farklı ülke ve hukuk sistemlerinden gelen meslektaşlarımla kendimi kıyaslama fırsatım oldu ve her seferinde BİLGİ’de aldığım hukuk eğitiminin uluslararası bir seviye ve kalitede olduğunu gördüm.
Mezun olduktan hemen sonra dünyanın en büyük hukuk bürolarından birinin İstanbul ofisinde çalışmaya başladım. BİLGİ’de gerek temel hukuk dersleri, gerek seçmeli dersler yoluyla birçok farklı alanla tanışarak, hukuka bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşmayı öğrendiğim için çalışma yaşantımda da pratik düşündüğümü, karşılaştığım sorulara çok yönlü cevaplar verebildiğimi gördüm.
Çalışma yaşantımın üçüncü yılında, ABD’de yüksek lisans yapmak üzere başvurular yaptım ve aralarında Harvard, Stanford ve Columbia Üniversitesi’nin yer aldığı birçok okula kabul edildim. Bu güzel haberleri almamda, başvuru sürecim ve sonrasında bana destek verip ikinci ailem olan hocalarımın rolü çok büyük oldu. BİLGİ Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimim ve profesyonel tecrübelerim sayesinde, güncel hukuki soru ve trendleri gözlemleyebilen ve bunlara ilişkin fikirler üretebilen bir avukat olmam, beni bir adım ileriye götürdü.

Powered by Openmedia