Bihter Öztürk

Okul ile bağını hiçbir zaman koparmayan Bihter Öztürk 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü ikincilikle bitirdi.

Öğrencilik yıllarında İğdeli Mimarlık ile yarışma projelerinde çalışmaya başladı. 2015-2017 yılları arasında Bilgi Yüksek Lisans mezunlarından Buşra Al’ın kurucusu olduğu Plug Ofis’te çalıştı. Bu süre içerisinde, Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Alanı Yarışması (Eşdeğer Ödül), Antalya Muratpaşa Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Yarışması (2.Ödül) ve Adana Sucuzade Kent Meydanı Mimarı Proje Yarışması’nın da (1.Ödül) aralarında bulunduğu çeşitli yarışma projelerinde ve uygulama projelerinde görev aldı.

2017-2018 yılları arasında Ünder Mimarlık bünyesinde Bayer İstanbul Genel Merkezi, Siemens Kartal Kampüsü, Invent Analytics İstanbul Ofisi gibi birçok mimari ve iç mimari tasarım projelerinde çalıştıktan sonra Plug Ofis’e geri döndü. Yarışma sürecinde görev aldığı Adana Sucuzade Kent Meydanı projesinin uygulama süreci başta olmak üzere, Ata Gyo için tasarlanan Tekirdağ’daki Atacorner projesinin uygulama ve koordinasyon süreçlerinde yer aldı. DEGİAD Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması (3. Ödül), İTÜ İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması (1. Mansiyon) gibi yarışmalara Plug Ofis bünyesinde katılarak çalışmalarını hala burada devam ettiriyor.

Bilgi Mimarlık Fakültesi’nin organize ettiği Açık Fakülte Seminer’inde Adana Yarışması sürecini anlatmak için fakülte öğrencileri ile bir araya geldi ve 3. sınıf dönem sonu jürisine konuk jüri olarak katıldı.

Akademi ve pratiğin birleşimini çok iyi sağlayan bir oluşum olan Bilgi Mimarlık Fakültesi’nin mezunları ile çalışma hayatı boyunca yer aldığı uygulama ve yarışma projelerinde sıkça karşılaşıyor ve birlikte çalışıyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Öztürk, mezunu olduğu fakültenin yürüttüğü çalışmaları, etkinlikleri, üretilen işleri de sıkça takip ediyor ve okul ile bağını devam ettiriyor.

Bihter Öztürk

Powered by Openmedia